Bakan Fakıbaba, kurulacak yeni kabinede görev alacak mı?

Bu konudaki tartışmalara Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da katıldı. Fakıbaba'ya yeni dönemde Bakanlık verileceğini tahmin etmediğini söyledi.

Bakan Fakıbaba, kurulacak yeni kabinede görev alacak mı?

Bakan Fakıbaba'nın, 'Ne oldu da depolarda bu kadar patates varken ve bunlar için ihracat desteği istenirken seçim öncesinde 50 kuruştan 6 liraya çıktı, ben de hayretler içerisindeyim' şeklindeki ifadelerine atıfta bulunan Portakal, 'Anlayana kadar da Bakanlığı bitmiş olacak' yorumunu yaptı. 

Hükümetin Patates hesabı çarşıya uymadı' denilen haberde, 'Ürünün fiyatı 5-6 liraya çıkınca hükümet çareyi ithalatta buldu. İç savaştaki Suriye'den 4 ton Patates ithal edildi' bilgisine yer verildi.

HEM BAKAN DEĞİŞECEK, HEM DE BAKANLIĞIN ADI...

Aynı yöndeki bir başka tahmin Dünya gazetesi'nin Tarım Uzmanı Ali Ekber Yıldırım'dan geldi. 'Yeni sistemde hem bakanlığın adı değişecek hem de bakanın değişmesi bekleniyor' diyen Yıldırım, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Mevcut bakan Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa'dan milletvekili seçildi. Yeniden bakan olarak atanırsa milletvekilliğinden istifa etmesi gerekecek. Ancak genel beklenti Fakıbaba'nın yeni dönemde bakanlığa devam etmeyeceği yönünde.

Seçim döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar ve paylaştığı yeni yönetim şemasına göre Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın adı "Tarım ve Orman Bakanlığı" olarak değişecek. Bakanlığın adı daha önce de bir çok kez değişti. Bundan 37 yıl önce 1981'de Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın adı bugünkü gibi değiştirilerek Tarım ve Orman Bakanlığı yapıldı. 1983'te "Köyişleri" eklenerek Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanlığı oldu. Daha sonra 1991'de Orman Bakanlığı ayrı bir bakanlık oldu. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın adı bu kez 2011 yılında AK Parti Hükümeti döneminde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yapıldı. Yeni dönemde Orman Bakanlığı kaldırılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan "gıda" ve "hayvancılık" çıkarılarak Tarım ve Orman Bakanlığı olacak.''

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 1 yıl Önce

Kesin değişir belliydi zaten ne bakanlığı ben bir ak partili olarak diyorum gelmesi bile geçiciydi

SIRADAKİ HABER