Bakan Fakıbaba Halfeti’de HDP’nin Politikalarını Eleştirdi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Halfeti’de AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti, mahalle toplantısına katıldı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Fatih Aksoy ile birlikte Halfeti’yi ziyaret etti. ilk olarak AK Parti Halfeti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bakan Fakıbaba, burada İlçe Başkanı Canan Onur Seyyar, İlçe Teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Başkanlığı ziyareti yoğun kalabalık nedeni ile adeta mitinge dönüştü. Bakan Fakıbaba vatandaşlardan destek isterken 24 Haziran seçimlerinin öneminin herkese anlatılmasını da istedi.

Ziyaret sırasında halka hitap eden Bakan Fakıbaba ilgi nedeniyle ilçe halkına teşekkür etti. Bakan Fakıbaba açıklamasında:“Çok değerli kardeşlerim esasında bu bir miting falan değil. Benim çok değerli arkadaşlarım üye kardeşlerim hepinizin yoğu n katılımından dolayı içeriye sığma durumumuz olmadığından dolayı sizlere dışarıda hitap etmekten gurur duyuyorum. Vakit inanın Halfeti vakti Türkiye Reisine sahip çıkmalı. Bakın Dünya beşten büyüktür dediği için başına gelmeyen kalamadı. Neler yaşadık 15 yıl içerisinde görmediğimiz kalmadı. Bir meclis bombalanır mı? Meclis Türk jetleri tarafından bombalandı onları gördük. 17-25 Aralık sürecini gördük. Gezi olaylarını gördük” ifadelerini kullandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba konuşmasının devamında HDP’nin Doğu’da izlediği politikaları eleştirdi. Bakan Fakıbaba açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Güneydoğu’da yaşayan bütün kardeşlerimle gurur duyuyorum. Özellikle Bakan olduktan sonra defalarca Şırnak’a, Muş’a, Hakkâri’ye gittim çok değerli kardeşlerimiz vardı, pırıl pırıl insanlar. İnsanlar hep zulüm görmüş, refah nedir bilmiyorlar. ‘Kepenk kapat kepenk aç’. Kardeşim adam evine ekmek getirecek neden alet ediyorsun? Çık aslanlar gibi söyle; ‘Bu yolu yapacağım de, sanayi sitesi yapacağım, Halfeti ile Birecik arası yolu genişleteceğim, söyle. Bu iş hizmetkârlıkla olur bu iş ağalıkla olmaz, bu iş korku ile olmaz.”

Bakan Fakıbaba ve beraberindekiler daha sonra mahalle toplantısına katıldı. Mahalle toplantısında kadınlarla bir araya gelen Bakan Fakıbaba, mahalle sakinlerinden gelen talep ve önerileri dinledi. Bakan Fakıbaba Halfeti’nin hak ettiği yere en kısa sürede geleceğini belirtirken taleplerinde yerine getirileceği sözünü verdi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADMİN
ADMİN - 1 yıl Önce

SAYIN BAKAYIM ORADA KAÇ KİŞİ VAR 1.2.3. VE EN FAZLA 20

bunyo
bunyo - 1 yıl Önce

Sığırın biri sayın bakalım en fazla 20 kişi var demiş. O beyinsize cevabım şudur. Bizim 1 kişimiz sizin Halfetide 5 bin davarınızdan daha kıymetlidir. 1 vatansever 10 bin Halfetili Hdpli Pkklıdan daha değerlidir.

SIRADAKİ HABER