Bakan Fakababa İki Husumetli Aileyi Barıştırdı

Şanlıurfa'da yaklaşık 3 ay önce bir kişinin ölümüyle sonuçlanan Köseoülı ve Kaymaz aileleri arasındaki husumet düzenlenen barış yemeği ile sonlandırıldı. Barış yemeğini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba katıldı.

Bakan Fakababa İki Husumetli Aileyi Barıştırdı

3 Ay önce Haliliye ilçesi Bamyasuyu Mahallesi'nde İddiaya göre, icra takibi yüzünden aralarında husumet bulunan birbirine akraba Kaymaz ve Köseoğlu aileleri bankanın koyduğu icra takibi nedeniyle Avukatlık bürosunda iki grup arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma büro dışına taşıp, sokakta da devam etti. İki ailenin telefonla ulaştığı yakınlarının da gelmesiyle büyüyen tartışmada taraflar birbirine taş ve sopa ile saldırdı, tabanca ateşlendi. Çıkan çatışmada 1 kişi öldü 4 kişi yaralandı.

Köseoğlu ve Kaymaz aileleri arasında başlayan husumet, Bakan Fakıbaba ve kanaat önderlerinin girişimiyle bir düğün salonunda düzenlenen barış yemeği düzenlendi. Barış yemeğine Vali Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Kemalettin Yılmaztekin, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti il başkanaı Zeynel Abidin Beyezgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve iki tarafına aileleri katıldı.

Bakan Fakıbaba, , " Allah bu arayı düzeltenlerden razı olsun. Oluyor, bu olaylar, hayat bu. İstemezsek de trafik kazası olur ama bu trafik kazasını kabul etmek ve onların önlemini almak bizim görevimiz. Onun için Allah yine bu barışta emeği olan herkesten razı olsun." dedi.

Yenen yemeğin ardından edilen barış duasıyla iki tarafiki ailenin önde gelenlerinin sarılmasını sağladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Böyle bir toplum dünyada yok. Kavga rant rüşvet haksizlik adaletsizlik başkasina saygisizlik eşitsizlik ve bunlar yetmezmiş gibi üstüne akp diktatörlüğü. Kavga niye olur hakkin hukukun olmadiği toplumlarda olur. Böyle giderse daha nice kavgalar arkasinda seçimi yine garantilemek için bariş vay halimize.

SIRADAKİ HABER