Bakan Eroğlu:Şanlıurfa’da Sulamadık Arazi Bırakmamak İçin Büyük Bir Gayretle Çalışıyoruz

Türkiye'nin dört bir yanını baraj, gölet ve içme suyu tesisleriyle donatmak için çalışan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Siverek Göleti ve Sulaması inşaatını sürdürüyor.

Bakan Eroğlu:Şanlıurfa’da Sulamadık Arazi Bırakmamak İçin Büyük Bir Gayretle Çalışıyoruz

Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve şu an itibariyle yüzde 48 fiziki gerçekleşme sağlanan sulama projesi ile bin 60 dekar zirai arazi suya kavuşturulacak. Projede bugün itibariyle 121 bin 2888 metreküp kazı imalatı,142 bin 362 metreküp kaya dolgu imalatı, 9 bin 230 metre enjeksiyon imalatı tamamlandı.

Tesisin hizmete açılmasıyla ülke ekonomisine yılda 1 milyon 223 bin TL katkı sağlanması ve 212 kişiye istihdam alanı oluşturulması hedefleniyor.

“Şanlıurfa’da Sulanmadık Arazi Kalmayacak"

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülke genelinde şantiyelerin ara vermeden çalıştığını kaydederek "Şanlıurfa’da sulanmadık arazi bırakmamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz" dedi. 

Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Özellikle Şanlıurfa’da sulanmadık arazi bırakmamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz. İnşaatına devam ettiğimiz Ericek Göleti ve Sulaması ile 1.060 dekar zirai araziyi suya kavuşturacağız. Bakanlık olarak bundan sonra da bölgedeki zirai arazilerimizi suyla buluşturmaya ve çiftçilerimizin gelirini artırmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER