Bahçelievler "Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi" Faaliyete Geçti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi düzenlenen açılışla faaliyete geçti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında bir yeni hizmetini daha faaliyeti geçirdi. Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde yapımı tamamlanan “Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi” hizmete girdi.  Düzenlenen açılışla hizmete giren Kadın Yaşam Merkezinin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Vildan Polat, Büyükşehir Belediye Başkanın Eşi Sema Çiftçi, Kadın aile ve Çocuk Şube Müdürü Sibel Toptan, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin2in eşi Gülhan Erin, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 3 kattan oluşan Sağlıklı Yaşam Kadın Merkezi 3 kattan oluşmaktadır. Bünyesinde kurslar ve spor salonu da barındıran Kadın Merkezi ile kadınlar vakit geçirmiş olacaklar.

‘En büyük emek kadınlarımızın emeğidir’

Açılış konuşmasında böylesi birçok kadın destek merkezinin büyükşehir ile faaliyete geçtiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Bu bakış açısı içerisinde birçok mahallemizde kadın destek merkezleri, kadın eğitim merkezleri, kadın yaşam merkezleri büyükşehir belediye başkanlığımız tarafından faaliyete geçmiştir. Aynı şekilde kent konseyi başkanlığımızda da belediyemizin diğer faaliyet alanında da her zaman kadın meclisi için kurulmuş ve yine burada başka bir temsilci kurul üyeleri var. Büyükşehir belediye başkanlığımızın gerek kadın destek merkezi projesi ile hayatımızda olmasını sağlıyor. Şimdi yaşam merkezleri ile kültür merkezi ile daha canlı hale getirmek, daha bilinçlendirmek ve özellikle buraya kreşler büyükşehir belediye başkanlığı anlamında kadınımız geldiği zaman, merkezlerde faaliyet yürüttüğünde ve birçok yerinde üretim gerçekleşiyor dolasıyla çocuğumuzu rahat bırakacağımız bir yere bırakmamız gerekiyor haliyle merkezlerde yer alan kreşlerde uzman ekiplerimize bırakılıyor ve rahatlıkla bakılıyor. Bu çalışmalar hepsi bir ekip işi, en büyük teşekkür de kadınların emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizlerde gerekli olan her şeyi sağladık. Bakış açısı bir zincir olayıdır birbirleri ile bağlı halde geçer ve güzel bir görüntü ile yansıyor. İnşallah kadınları güçlendireceğiz, aileyi güçlendireceğiz, aile yaşadıkları örf adetleri anlatılacak. Mensubu olduğumuz AK Parti ve genel başkan Recep Tayyip Erdoğan siyasete girdiğinde siyaset içerisinde kadını haklı kıldı ve şimdi yerel yönetimleri aktif kılıyor, Kamu kurum denetimlerinde ve iş dünyasında daima kadını aktif kılma bakış açısına sahip. Ben açılışını gerçekleştirdiğimiz kadın merkezinde ekip olarak her zaman bu bakış açısının mensubu dolduğumuz kurumlarda yol açtık. Açılışı gerçekleştirdiğimiz alanı Şanlıurfa'ya Bahçelievler’e ve tüm kadınlara hayırlı olmasını diliyoruz.” Dedi.

‘Böyle yerler kadınların sosyal hayata katılmasını sağlıyor’

Açılışta konuşan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Vildan Polat, “Bu kadın merkezlerimizle kadınlarımız bir nebze de olsa, evlerinden çıkıp bu merkezlerde eğitimler alıp birlik içinde hareket etmeler ve kendilerini birleştirmek konusunda çok büyük etkileri olmuştur. Buna benzer kültür merkezleri hemen her mahallede bulunuyor. Bu tür yerlerin olması ile kadınlar sosyal hayata katılma konusunda çok büyük yol kat etmektedir. Bizde bundan dolayı her zaman onların yanında olacağız.” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pelin
Pelin - 5 ay Önce

Kuafor kursuna aramadınız dönün bize

SIRADAKİ HABER