Badıllı Gençlik Spora Çirkin Saldırı

Bugün deplasmanda karşı karşıya gelen Birecikspor ile Badıllı Gençlikspor maçı sonrasında çıkan kavgada Badıllı Gençlikspor 4 futbolcusu darp edildi.

Badıllı Gençlik Spora Çirkin Saldırı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 1. Amatör kümede mücadele eden Badıllı Gençlikspor Pazar günü deplasmanda oynadığı Birecikspor maçında yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Pazar günü Birecik İlçe stadyumunda Birecikspor ile Badıllı Gençlikspor karşı karşıya geldi. Zevkli ve çekişmeli geçen mücadeleyi Badıllı Gençlikspor 4-2 kazandı. Maçtan sonra Birecikspor futbolcu ve taraftarları Badıllı Gençlikspor soyunma odasına giderek saldırıda bulundular. Yapılan saldırıda Badıllı Gençlik takımında 4 futbolcu darp edildi.

Badıllı Gençlikspor Kulüp Başkanı Abdulkadir Badıllı Urfanatik’e yaptığı açıklamada Birecik’te futbolcularımıza yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

Başkan Badıllı; “Bugün deplasmanda karşı karşıya gelen Birecikspor ile Badıllı Gençlikspor maçı sonrasında çıkan kavgada Badıllı Gençlikspor 4 futbolcusu darp edildi.

    Şanlıurfa 1 amatör lig B. Grupta oynanan Birecikspor-Badıllı Gençlik spor ev sahibi ekibin 2-4 üstünlüğü ile sona erdi. Maçta ev sahibi Birecikspor futbolcuları rakip takım Badıllı Gençlik spor oyuncuları 3 numaralı sporcusu Mehmet Cüt ve 25 numaralı Ömer Kaya'ya saldırması sonucu Birecikspor’un kenar yönetimde saldırıya geçmesi sonucu 4 futbolcu darp edildi. Olayları saha dışına taşıyan ev sahibi sporcu ve yöneticileri misafir takımın soyunma odasına kadar girerek orda da seyirci ile birlikte taşkınlıklarına devam etti. Maç sonucu hastaneye götürülen iki sporcunun sağlık durumlarının iyi olduğu haberi ile Badilli yönetimi rahat bir nefes aldı. Birecik Sporun bu tür olaylarının her sene olduğunu ve buna çare olarak saha kapatılmasına gidilmesini dile getiren Antrenör Sabri Karademir de Maçin başından sonuna kadar taciz edilerek her türlü küfür yapılmasına rağmen soğuk kanlılığını koruması tam spor adamlığına yakışır bir durum sergiledi. Maçtan sonra Sabri hocanın da darp edildiği öğrenildi.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 08:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Badili
Osman Badili - 1 hafta Önce

çok ayıp misafir e saldirilir mi

SIRADAKİ HABER