Babaları Evde Çocukları Sahurda Davul Çalıyor

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde Çok Sayıda Davulcunun Varlığı Dikkat Çekiyor. Çevre İllerden Gelen Davulcular, Ramazan Ayının Ortasına Gelindiği şu günlerde Ali ve Adnan kardeşler Vatandaşlardan Bahşiş Topluyor.

Babaları Evde Çocukları Sahurda Davul Çalıyor

Babalarının evde olduğundan Çaldığı Davulları,  Çocukları bahşişleri Alıyor. Eyyübiye ilçesi ve Şehir Merkezinde Caddelerde Sık Sık Görülen Davulcular, "Hayırlı Ramazanlar" Dileyerek Vatandaşlardan Bahşiş İstiyor.Okula gitmediklerini söyleyen çocuklar, ayaklarında bir ayakkabı dahi bulunmaması ekonomik durumlarını gözler önüne seriyor.Çaldığı davulu kendisinden büyük olan Ali ve Adnan kardeşler, tokmağa da sıkıca sarılarak, "Bu bizim ekmek teknemiz" diyerek vatandaşları sahura kaldırıyor.Bir çok vatandaştan beğeni toplayan Ali ve Adnan kardeşler  Urfa'da büyük ilgi gördü.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
selçuk
selçuk - 1 yıl Önce

Bir Müslüman olarak davulsuz ve sessiz bir şekilde sahur yapmak istiyorum. İslamiyette yeri olmayan bu uygulama inşAllah son bulur.

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

Çocukken bu davul sesini duyunca korkudan titrerdim. Sahura kalkmak için ille davul gerekmiyor. Küçük çocuklarımız için tedirginiz. Hükümet bu uygulamaya son vermeli...

SIRADAKİ HABER