Ayhan’dan Sulama Birliklerine ve DSİ’ye Tepki

Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, sulama birliklerin ve DSİ’nin çiftçiden tahsis ettiği elektrik bedelini DEDAŞ’a ödeme olarak yapmamasına tepki gösterdi.

Ayhan’dan Sulama Birliklerine ve DSİ’ye Tepki

Şanlıurfalı çiftçilerin başı DEDAŞ ve Sulama Birlikleriyle dertte. Akçakale Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan, daha öncelerinde çiftçilerden sulama birlikleri tarafından tahsis edilen elektrik bedelinin bu birlikler tarafından ödenmediğini ve daha sonrasında ise Sulama Birliklerin borçlarla birlikte DSİ’ye devredilmesine rağmen DEDAŞ’a olan borçlar iki kurum tarafından ödenmedi. Dolayısı ile pamuk ekim zamanının gelmesi ile birlikte DEDAŞ tarafından tekrardan uygulanacak elektrik kesintilerini kabul etmediğini belirten Başkan Ayhan, bu tür olaylarda her zaman çiftçimizin yanında olacağız’ dedi.

Ziraat Odası Başkanı Ayhan, “Çiftçilerimizin ödemiş oldukları ve sulama birlikleri tarafından tahsil edilen paranın elektrik dağıtım şirketine ödenmemiş olmasının cezası çiftçilerimize kesilemez. Ziraat Odası Başkanlığı olarak, konu ile ilgili gereken araştırma yaparak çiftçilerimizi mağdur eden bu uygulamanın takipçisi olacağımızı ve gerekirse konuyu yargıya taşıyarak çiftçilerimizin haklarını arayacağımızı çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER