Aslan, Urfa’nın Kültürel Mirasına Sahip Çıktı

Fatma Şahin’in Göbeklitepe ile ilgili açıklamalarına bir tepki de Essum Saatçi Aslan’dan geldi. Aslan, “Göbeklitepe Urfa’nındır ve Urfa’nın kalacaktır.” dedi.

Aslan, Urfa’nın Kültürel Mirasına Sahip Çıktı

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan, seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada 2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edildiğini ancak gereken önemin verilmediğini belirterek, “Göbeklitepe’nin merkezi Antep oluyormuş, bu memleketin hiç mi sahibi yok, Göbeklitepe Urfa’nındır ve Urfa’nın kalacaktır.” dedi.

Fatma Şahin, Göbeklitepe’nin rotasını Antep’e çevirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı bir televizyon programında “Anadolu Arkeoloji Enstitüsünün başkenti oluyoruz. Bütün dünyadaki Arkeoloji turlarının rotasını Gaziantep’e çeviriyoruz. Muhteşem bir hazine Japonlar, Ruslar özellikle Asya’dan gelen turistleri buraya alıyoruz. Çünkü Cumhurbaşkanımız bu yılı Göbeklitepe yılı olarak ilan etti. Göbeklitepe’ye gelen herkes merkez burası olduğu için buraya gelerek bu hattı kullanacaklar. Göbeklitepe ile ilgili yapılacak bütün çalışmalar Gaziantep rotası ile yapılacak.” gibi ifadelere yer vermişti.

Essum Saatçi Aslan Göbeklitepe’ye sahip çıktı

Şahin’in bu açıklamaları sonrası Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. Bu tepkilerden biri de Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan’dan geldi. Aslan, seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, “Ses geliyor etraftan Göbeklitepe yılı diyoruz, Göbeklitepe’nin merkezi Antep oluyormuş, bu memleketin hiç mi sahibi yok, Göbeklitepe Urfa’nındır. Urfa’nın kalacaktır” şeklinde konuştu. Essum Aslan’ın bu çıkışı alandaki vatandaşlar tarafından alkışlanarak desteklendi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER