Asfalt Yok Diye Evler Tozdan Geçilmiyor

Doğukent Mahallesinde bulunan Yaşam Parkı yolunun asfaltlanmamasından dolayı vatandaşlar geçen araçlardan dolayı ortalığın toz dumana döndüğünü bundan dolayı evlerinin balkonlarında oturamadıklarını söyledi.

Asfalt Yok Diye Evler Tozdan Geçilmiyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Doğukent Mahallesi 104. Sokakta bulunan Yaşam Yolu civarında oturan apartman sakinleri yolun asfaltlanmamasından ve ışıklandırılmamasından şikâyetçi. Şanlıurfa’nın en modern bölgelerinden olan Doğukent Mahallesinde böylesi bir sıkıntının var olması ve çözüme kavuşturulmaması çevrede oturan vatandaşları mağdur etmenin yanında çileden çıkarmış durumda.

Doğukent Mahallesi 104. Sokaktan geçen Yaşam Yolunun asfaltlanmadığını söyleyen mahalle sakinlerinin iddialarına göre olayı çoğu kez yetkili kişilere ve kurumlara iletmelerine rağmen bir türlü yapılmadığını ve yolun özellikle yaz olmasından dolayı geçen arabaların apartmanları toz duman içinde bıraktıklarını söyledi. Yol kenarında bulunan apartmanlarda oturan vatandaşlar, yolun asfaltlanmamasından dolayı akşamları evlerinin balkanlarında oturamadıkları gibi gündüzleri de pencereleri açamadıklarını söyleyerek yetkili kişilerin bir an önce olaya el atıp yolu asfaltlama talebinde bulundular.

Araçların yoldan suratlı geçmesi yüzünden her yerin toz dumana döndüğünü de ifade eden mahalle sakinleri, akşam uyumak istedikleri balkonlarında duramadıklarını her yerin toz duman içinde kaldığını söyledi. Yetkili kişilerin kendilerini bir türlü hesaba almadığını ve onca şikâyet ve söylemeleri rağmen bir türlü gelip asfaltlamadıklarını söyledi.

Madde Bağımlılarından geçilmiyor

Öte yandan yolun asfaltlanmamasından kaynaklı olarak yolda ışıklandırma sistemleri de mevcut değil. Yoldan gitmek isteyen bir mahalle sakini ışıklandırma sistemleri olmadığından dolayı korkarak gidiyor. Işıkların olmamasından dolayı yol kenarında her gece madde bağımlıların dolaştığını ve çevrede oturan vatandaşları rahatsız ettiğini belirten mahalle sakinleri, “Ortalık toz dumandan balkonda oturamaz uyuyamaz olduk.  Gece karanlık aydınlatma olmadığından dolayı sarhoş ayyaşların uğrak yeri olmuş bundan kaynaklı olarak çevre sakinlerini rahatsız etmektedir. Biz artık buna bir çözüm bulunmasını yolun en kısa süre içeresinde asfaltlanması ve ardından aydınlatma sistemlerinin çekilmesini istiyoruz” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER