Aradığınız Her Şey Bu Fuarda!

Şanlıurfa "Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı" büyük bir katılımla açılırken ziyaretçilerde yoğun ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destek gören ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Derneği tarafından organize edilen "Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı" dün yoğun bir katılım ile açılışı yapıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 35 firmanın katılım sağladığı Şanlıurfa Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuar Urfalıların ve çevre illerden gelen misafirlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Göbeklitepe’yi tanıtmak ve Şanlıurfa Turizmine katkı sağlamak için gerçekleşen fuarda yöresel yiyeceklerden, kitaplara, fotoğraf ve resim stantları ile misafirlerini bekliyor.

“Urfalıların İlgisi Güzel”

Urfalıların ilgisi fuara güzeli iyi olduğunu söyleyen Mehmet Kayhan; “Buraya Manisa’dan geldik beklentimiz güzel iş olur olacak gibide duruyor Urfalıların ilgisi güzel gayet ilgililer fuara karşı daha öncede katıldık fuara yine yüksek beklentimiz” dedi.

“Göbeklitepe Turizm Fuarı Olduğu İçin Bu Yıl Daha Hareketli Geçti”

Göbeklitepe turizm fuarı olduğu için bu yıl daha hareketli geçtiğini söyleyen Kusay Turizm hac ve umre organizasyonu yönetim kurulu başkanı Ahmet Nasif Küçükoğlu; “Resmi açılışımız oldu, açılıştan sonra vatandaşlarımız bayağı bir talep gösterdiler sağ olsunlar standımızı ve fuarın tamamını güzel bir toplulukla ziyaret ettiler. Bayağı bir kalabalık vardı, bu yıl turizm fuarı olduğu için Göbeklitepe turizm fuarı olduğu için bu yıl daha canlı geçti. İnşallah önümüzdeki yıllarda da daha canlılığını gösterir biliyorsunuz bu yıl Göbeklitepe yılı ilan edildi sayın Cumhurbaşkanımız tarafından. Bu tabi Şanlıurfa için büyük bir fırsat inşallah bu fırsatı biz halk olarak çok iyi bir şekilde değerlendiririz. Bugün Cuma ve mevlit kandili bugün camiye gidecekler ve fuar erken kapanır ama Cumartesi ve Pazar günleri büyük bir yoğunluk bekliyoruz. Biz de buna nispeten bir kampanya başlattık, biz halkımızı umreye götürmek için 875 dolardan bir kampanya başlattık. 12 Aralık da Şanlıurfa uçuşlu 20 günlük bir kampanyamız var, bu kampanyadan herkesin yararlanmasını tavsiye ediyoruz” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER