Anne Karnındaki Bebeği İhmal Mi Öldürdü?

Dört aylık hamile eşini Şanlıurfa Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesine götüren Ahmet Sevdiren isimli vatandaşın iddiasına göre anne kanındaki bebek hastanenin umursamaz tavırları yüzünden öldü.

Anne Karnındaki Bebeği İhmal Mi Öldürdü?

İşte Ahmet Sevdiren’in sesini duyurmak için bize yolladığı mesaj:

Herkese selamlar bugün yaşamış olduğum üzüntü verici bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Biliyorsunuz bugün Regaip Kandili   lütfen Müslümanlığı  sözde değil özde yaşayalım  söze gelince  bizden iyi Müslüman yok  ama her şey  var  her şey mübah ikinci bir husus yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özellikle siyasetçiler sizlere sesleniyorum kadınlar üzerinden siyaset yapmayın bugün itibariyle eşim rahatsızlandı 4 aylık hamile kanaması ve sancısı giderek artmıştı. 112 ambulans servisini arayarak ambulans istedim. Eyyübiye Araştırma Hastanesi kadın doğum acil bölümüne direk gittik acil bölümde içeriye alınmadım. Doktor veya hemşire tarafından herhangi bir bilgilendirme yapılmadı ve acil bölüme erkeklerin girmesi yasaktır denildi.

Düşünebiliyor musunuz Bir hastanede yarım saat sonra güvenlik görevlisi tarafından kadın doğum septik bölüm yatak servisine gitmem söylendi. Sanki cezaevi Misali bir güvenlik görevlisi bana bilgi veriyor ve bir güvenlik görevlisi beni yönlendiriyor. Bir doktor bir hemşire ortada yok. Daha sonra gitmem gereken yere gitmek istedim fakat güvenlik erkeklerin içeri girmesinin yasak olduğunu söyledi. Ben bir şekilde yolunu buldum ve içeri girdim.

Fakat karşılaştığım manzara karşısında şok oldum. Eşimin yatakta kanlar içinde sancı içinde hiçbir müdahale edilmediğini gördüm. Derhal yetkilileri ilgili mercileri aradım hastanede Temizlik hijyen ilgi alaka yok denecek kadar kötü durumdaydı. Sağlık çalışanları tarafından ve doktor tarafından Müdahale edildi.

Fakat  iş işten geçti 4 aylık çocuğum vefat etti. Bebeğimizi kaybettik. Bu hastanede daha nice Eşim gibi insanlar ilgi alaka ve müdahale bekliyor Çok affedersiniz ama bu insanlara hayvan gibi davranıyorlar başhekimle görüşmek mümkün değil Kapıya bir bekçi koymuş Yani kısacası durum içler acısı. Kısacası söz Müslümanlara gelince Kandil kutlama mesajları gösterişler.

Bizden iyisi yok malumunuz yarın 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Kadınlar üzerinden siyaset yapan reklam yapan yemek veren siyasiler ilgili kurumlar ilgili merciler maalesef hastane köşelerinde kadınların çocukların ölümlerine acı çekmelerine gözüküyorlar işlerini görevlerini yapmayan ilgi alaka göstermeyen işini yapmayan denetim ve kontrolleri yapmayan ilgili amirleri hepsini kınıyorum. Bu mübarek günde hepsini Allah'a havale ediyorum başka anneler başka bebekler ölmesin .”

Kaynak: Urfakalesi.com

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 05:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan
orhan - 8 ay Önce

sayın hemşerim bende senin gibi yaklaşık 10 yıl önce aynı durumu yaşadım eşime bir serum vurup gönderiliyordum halbuki bebeğimiz anne karnında çoktan ölmüş bunların dünyadan haberi yoktu daha sonra bir doktorun özel işyerinde eşime müdahale edildi yoksa çocuk zaten ölmüştü ve artık eşimin hayatı tehlikeye girmişti iş hipokratta bitmiyor iş vicdan muhabesesinde bitiyor sana ve eşine çok geçmiş olsun kardeşim bir daha böyle yaşanmaması dileğiyle

SIRADAKİ HABER