Ankara'daki 40 Şanlıurfalı Öğrenciye Burs verildi

Her yıl olduğu gibi eğitime destek amacıyla bu yıl da Ankara’da eğitim gören Şanlıurfalı 40 öğrenciye burs veren Ankara Şanlıurfalılar Derneği ŞANDER, burs dağıtım töreninde burs alan öğrencilere dernek binasında çiğ köfte ve tatlı da ikram edildi.

Ankara'daki 40 Şanlıurfalı Öğrenciye Burs verildi

Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği yemekli burs dağıtım töreninde bir konuşma yapan Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Remzi Karakaş  ve Mehmet Zeki Çavuşoğlu; “Sevgili öğrenciler, öncelikle yoğun işleri nedeniyle Şanlıurfa’da olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Çiçek’in hepinize selam ve sevgilerini iletiyorum.
Kıymetli öğrencilerimiz, Dernek olarak en önemli önceliklerimizden biri de Ankara’da eğitim gören gençlerimize, öğrencilerimize destek olmaktır. Bugün, 2016-2017 eğitim yılının Mayıs ayının bursunu vereceğiz. İmkânlarımız ve hemşerilerimizin desteğiyle bu yıl 40 öğrencimize burs verdik. Önümüzdeki yıllar bu sayıyı daha arttırmaya çalışacağız.
Hayırsever hemşerilerimizin desteğiyle Dernek olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimiz,  ailelerinin bize emanetidir” dediler.
Dernek binasında sıcak ve samimi bir ortamda bir araya gelen öğrenciler de eğitimlerine destek olan ŞANDER yönetimine teşekkür ederek duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdiler:
“Bize her konuda destek olan ŞANDER yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Sıcak bir atmosferde hasret kaldığımız aile ortamını bulduk. Ankara’da bulamadığımız samimi,  sıcak ve sundukları lezzet ortamı ile kendimizi evimizde hissettik.
Aldığımız burs sembolik de olsa her ay bu sıcak ortamda bulunmaktan çok memnunuz. Farklı okullarda okuyan diğer öğrenci ve hemşerilerimizle tanışma ve kaynaşma imkânımız oluyor. Bizlere maddi ve manevi destek veren başta ŞANDER yönetimi olmak üzere tüm büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER