Ampute Takımı İdman Yapacak Saha Bulamıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ve kentin tek Ampute futbol takımı olan Şanlıurfa Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, antrenman yapacak saha bulamıyor.

Ampute Takımı İdman Yapacak Saha Bulamıyor

Engellilere yönelik birçok sorunun devam ettiği Şanlıurfa'da kentimizi gururla temsil eden Ampute Futbol takımı, liginde birbirinden zorlu rakiplere karşı mücadele ediyor.

Hayatın her alanında engellilere hayatı kolaylaştırmanın yollarının arandığı bir dönemde, kentimizi temsil eden ampute futbol takımı ise antrenman yapacağı saha bulamıyor.

Kamu kurum ve belediyelerin saha konusunda sahip çıkmadığı takım, son dönemde bir parkın içerisinde yer alan bir halı sahada zor şartlar altında antrenman yapıyor.

Takımın Teknik Direktörü Nusret Yaşilçayır, yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa Ampute Futbol Takımı, 5 yıldır kurulan bir takımdır. Güneydoğu Anadolu bölgesinin ilk Ampute Futbol Takımıdır. Biz 5 yıldır mücadelemizi veriyoruz ama maalesef bir antrenman yapabileceğimiz bir saha bulamıyoruz. Yani biz neredeyse parklarda antrenman yapacak duruma gelmişiz. Bizim bu gençlere bu engelli vatandaşlarımıza bu güveni sağladık, bu takımı kurduk, beş kuruş para istemiyoruz biz sadece antreman yapabileceğimiz maç yapabileceğimiz bir saha istiyoruz. Burada yetkililere, belediye başkanlarımıza iş adamlarımıza, gönül vakıflar olsun bize maç oynayabileceğimiz bir saha oluşturmasını istiyoruz.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER