Ampute Futbolcusu Muhammed Protezine Kavuşuyor

Şanlıurfa ASKF ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Ekipleri, Ampute sporcusu Muhammed’e verdiği destek ile proteze sahip olmasını sağladılar.

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Çevik Kuvvet ekipleri örnek oluşturacak bir harekete imza attılar. Şanlıurfa’da ampute takımında yer alan futbolcu Muhammed’e ayak protezine ihtiyacı olduğu ve bunu karşılayacak maddi imkânının olmadığını söyleyerek yardım istedi. Beklenen yardıma sessiz kalmayan Şanlıurfa ASKF ve Çevik Kuvvet ekipleri, gerekli olan protezin parasını karşılayarak yardımda bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Muhammedin beklediği proteze kavuştuğunu ve Şanlıurfa için daha fazla müsabakalara çıkacağına inandığını belirtti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İstanbul’da iki amatör takım taraftarların karşı karşıya gelmesi sonucu kavga çıkmış ve çıkan kavgada bıçaklanarak yaralanan bir taraftar hayatını kaybetti. Yaşanan bu olay sonrası futbol federasyonu amatör liglere bir hafta ara verdi. Bununla da ilgili açıklama yapan Başkan Aktaşoğlu, yaşanan acı hadisenin kendilerini üzdüğünü ve tepki amaçlı verilen bir hafta aranın ders niteliğinde olması gerektiğini söyledi.

‘Beklenen proteze sessiz kalmadık’

Mehmet Aktaşoğlu, “Çevik Şube Müdürlüğümüzün bize vermiş olduğu haber kendilerine teşekkür ediyorum. Ampute sporcumuz Muhammed ile birlikteyiz. Protezinin olmadığını belirtti bizlere. Ve buna yönetim kurulumuz sessiz kalmadı bizde bu sese kulak verdik Muhammed’in ülke federasyonundaki sıkıntını çözdük. Tabi ki Muhammed’in bu protez ile daha fazla ve daha nice müsabakalarına çıkacağına inanıyoruz. Ben yönetim kuruluna, federasyon kuruluna ve çevik şube adına kendisine bu yılda başarılar diliyorum.”dedi.

‘Verilen bir haftalık tatil ders niteliğinde olsun’

“Küçükköy Yıldırım Bosna şampiyonluk mücadelesinde Bayrampaşa İstanbul’da ve her iki taraftarın karşılaşacağı bir maç olacaktı ve taraftarlarının karşılaşması sonucunda ortaya çıkan şiddette bir gencimiz bıçaklanarak ölmesi sonucunda Türkiye çapında hepimizi yasa boğmuştur. Bu tür hadiselere tepki vermek adına bu tür hadiselerinin tekrarlanmaması adına Türkiye Futbol Federasyonu ve Genel Başkanımız Sayın Ali Düşmez, Amatör İşler Kurumu ile birlikte aldığı karar ile Türkiye’de amatör müsabakaları bu hafta oynamayacaktır.  Bizim temennimiz eylemin gerçekleşmesinde taraftarlarımızın sporla birbirine benzemesine ders çıkarması ve bir daha böle bir şey yaşanmamasını diliyorum. İnşallah bu tepki gerçekleşip, fayda sağlayacaktır.” Diue konuştu.  

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet taş
Ahmet taş - 10 ay Önce

Emeği geçenlerden Allah razı olsun iyi insanlar iyiki varlar

SIRADAKİ HABER