Amerika'dan Ak Partili Vekile Sürpriz Ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı'ya, Amerika Birleşik Devletleri Henry Ford Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Adnan Salhi teşekkür ziyaretinde bulundu.

Amerika'dan Ak Partili Vekile Sürpriz Ziyaret

Amerika'nın Michigan Eyaleti Dearborn şehrinde ikamet eden Prof. Dr. Adnan Salhi eşi ile birlikte uçakla önce İstanbul Havaalimanı oradan da Gaziantep Havaalimanına geldi. Prof. Dr. Salhi'yi Gaziantep Havalimanında karşılayan Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı ardından Viranşehir'e gelerek tebrikleri kabul etti.

VEFA ÖRNEĞİ GÖSTEREREK BİNLERCE KM UZAKTAN TEBRİK İÇİN GELDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı'nın Amerika Michigan Üniversitesinde görev yaptığı dönemde tanıştığı Filistin asıllı akademisyen ve Aktivist Yazar Prof. Dr. Adnan Salhi büyük bir vefa örneği göstererek meslektaşı Şanlıurfa Milletvekili ve Akademisyen Dr. Halil Özşavlı'yı tebrik etmek amacı ile Türkiye'ye geldi. Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Prof. Dr. Adnan Salhi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı'yı başarısından dolayı kutladı.

Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı'nın çok önemli çalışmalar yürüten bir araştırmacı ve akademisyen olduğunu belirterek, Özşavlı'nın yayınladığı kitap ve makalelerin akademik camiada büyük etkiler bıraktığını belirtti.

PROF. DR. ADNAN SALHİ VİRANŞEHİRLİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Yenişehir Mahallesinde tebrikleri kabul eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı ile birlikte vatandaşlarla bir araya gelen Prof. Dr. Adnan Salhi, Türkiye'deki seçimlerin sonuçlarının İslam dünyası tarafından da takip edildiğini belirterek: "Şunu bilmenizi isterim ki tüm Müslüman kardeşlerinizin gözü sizin üzerinizdedir. Müslümanların umudusunuz. Müslümanlara olan katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Batı dünyası ve Batı medyası hem Müslüman hem de demokratik yapılı olan yönetiminizi görmek istemiyor. Batı medyası Müslüman toplumların Demokrasiyi ve demokratik yapıyı anlamadığının tezini savunuyor. Dünyada demokrasi dışı yönetimleri örnek göstererek bunu İslam dünyasına mal ediyorlar. Oysa Türkiye'deki demokratik yapı Batı medyasının tezlerinin tümünü çürütüyor. Tarihte Müslümanlar Endülüs'te mağlup olup sürüldüklerinde, Osmanlı eli ile İstanbul'da muzaffer oldular. Bu zafer ile Kudüs'ün kapıları Müslümanlara açılarak Bizans işgalinden kurtuldu. Dün Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferi ile Müslümanlar tekrar Kudüs'te muzaffer olacaklar ve İsrail'in işgalinden kurtulacaklar. Diğer işgal altındaki tüm İslam beldeleri de bu zafer ile umutlarını güçlendirdi. Sizin birliğiniz bizim birliğimizdir. Sizin zaferiniz bizim zaferinizdir. Türkiye İslam dünyasının parlayan yıldızıdır" ifadesini kullandı.

Henry Ford Üniversitesi Öğretim Görevlisi Filistin Asıllı akademisyen Prof. Dr. Adnan Salhi ardından vatandaşların sorularını cevaplandı

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 01:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER