Altındaki Yükseliş Evlenecek Çiftleri Vurdu

Altın fiyatlarının oldukça yüksek olması evlenecek çiftleri vurdu. Şanlıurfa’da evlenecek çiftler altın fiyatlarının yüksek olmasından dolayı kara kara düşünüyorlar.

Şanlıurfa 35 yıldır Kuyumculuk yaptığını belirten Bülent İzgördü altın fiyatlarının birden yükselip, düşmesi işlerini olumsuz etkilediğini söyledi. İzgördü, “Ayrıca vatandaşın birçoğu tasarruf için altın alıyorlar paralarını altına yatırıyorlar böylece birikim yapıyorlar. Bunun en önemli nedeni en güvenilir liman altın olduğu içindir. Zaten şimdi ne dövizlerde, ne dolarda, nede Euro’da bunların içinde en iyi yatırım altındır” dedi. 

Altındaki sürekli yükselişin işlerini olumsuz etkilediğini belirten Kuyumcu Esnafı İzgördü,“Altının yükselmesi istikrarın olmaması altın tabi normalde yükselecek ekonomi durum, Dünya’da yaşanan olaylardan dolayı altında devamlı yükselişler ve düşüşler olur. Fakat altının bir gün içerisinde 100-200 TL yükselmesi insanlar arasında tedirginlik yaratıyor. Altın alan adamlar da düşünüyor. Yani dün mesela hiç satış yapmadık haftalarca satış yapmadığımız günler oluyor. Yani şuanda altının yükselmesi Amerikan ile Çin Devletlerinin ekonomi savaşlarına bağlıyorum çünkü burada en büyük etken Amerika’daki Çin’in ekonomi savaşından dolayı doların yükselmesi ile altının yükselmesi oluyor. Ben daha da yükseleceğini düşünüyorum” dedi 

“Çocuklarını Evlendirecekler Altın Fiyatlarına Bakmazlar”

“Altının bu durumda yükselse de vatandaş tabi mecburi altın alacaklardır diyen” İzgördü,

“Yani oğlunu evlendiren, kızını evlendiren kardeşlerimiz altını mecburi olarak kuyumculardan altın alacaklar ve bunu kesin alacak listesine yazılmışsa bunları gelip mecbur alacaklar. Vatandaş altının yükselip düşmesine bakmıyorlar. Yani eskiden tasarruf için alınırdı ama şuanda bu altının yükselmesinden dolayı bize gelip tasarruf için altın alanlar lazım. Adam ömründe bir kez evleniyor, o da bir kez geliyor altın alıyorlar, fakat o tasarruf için alanlar aydan aya gelip giderler, bilezik alırlar memur kesim olsun, normal vatandaş olsun gelir bir çeyrek alırlardı ama şimdi altının yükselmesi ile birlikte herkes beklemede. Altın düşer düşer diye yükseliyor zaten altın yükseliş treninde” diye konuştu.

“En Güvenilir Liman Altındır”

Altını alan birçok vatandaşa aldığı altını yastık altına koyuyorlar. Vatandaşın birçoğu tasarruf için alıyorlar paralarını altına yatırıyorlar birikim yapıyorlar. En güvenilir liman altındır zaten şimdi ne dövizlerde, ne dolarda, nede Euro’da bunların içinde en iyi yatırım altındır. Tabi şuanda çok altın satanda yok vatandaşın çoğu para da eskiden külçe altın 100 TL’ iken herkes altını satılar. Şimdi de altının düşmesini bekliyor. Çoğu vatandaş bildiğim kadarıyla diyorlar 80 bin TL den satmışım altını ben bekliyorum diyorlar ama altının düşmesini bir hayal vatandaşların bundan sonra bu fiyatları görmesi mucizelere bağlı altın artık çok büyük bir düşüş görmez. Ama ben bu yeni hükümet kurulduktan sonra altında birazda olsun doların düşmesi ile birlikte altında biraz bir düşüş bekliyorum. Ama her bir düşüş de altın almak büyük bir fırsattır ” şeklinde konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER