Alacağınız Güvenlik Önlemi Ancak Bu Kadar Olur

Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir şekilde düşerek hayatını kaybeden Halil Dağ’ın ölümü ile gündeme gelen kalenin yan tarafından bulunan arazide güvenlik sorunları hala pek umursanmıyor gibi.

Şanlıurfa'da Tarihi Kalenin yan tarafında bulunan ve 405/43nolu özel proje alanı olarak Eyyübiye Belediyesine tahsis edilen arazi geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın hayatını kaybetmesi ile gündeme gelmişti. Şehrin en yüksek yerlerinden biri olan arazinin etrafı komple uçurumlarla çevrili. Etrafına çevrilen demir korkulukların yetersiz ve basit bir güvenlik önlemi olarak görülmesi ardından geçtiğimiz günlerde fotoğraf çekmek için 405743. nolu parsel araziye çıkan Halil Dağ’ın feci bir şekilde ölümü ile tekrar gündeme gelmişti. Herkesin eleştirdiği güvenlik önlemlerinde yeni adımlar atan yetkililer yine sınıfta kalarak işin kendileri için ne kadar basit olduğun gösterdiler. Çift mağaranın ordan Eyyübiye Belediyesine ait olan tepeye çıkıp Urfa manzarasını izlemek isteyen vatandaşların yeni alınan güvenlik önlemlerini görmeler, ile “sizin alacağınız güvenlik önlemi ancak bu kadar olur” diyerek duruma tepki gösterdiler.

Eski demir korkulukların üzerine ek olarak monte edilen demirlerle daha güvenli hale geldiği zannedilen tepeyi gezmek için gelenlerin tepki ile karşılanıyor. Birçok vatandaş ise bir insanın ölümü ile sonuçlanan yerde alınan bu kadar basit güvenlik önlemleri ile insan hayatının ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini söylediler.

Yapılan demir korkuluklar ise tepenin yan tarafında bulunan tarihi kalenin güzel görüntüsünü bile gölgesinde bırakıyor. Sadece eski demirlerin üzerine kaynak yolu ile monte edilen demirlerle güvenlik önlemi almaya çalışılan yerde daha farklı ve daha güven verici güvenlik önlemlerinin alınması gereklidir.

Yapılan güvenlik önlemine tepeye çıkan vatandaşlardan tepki geldi. Böylesi bir yerin bu kadar basit bir güvenlik önlemi ile korunmaya alınmasının saçma olduğunu söylediler.

Haber: Mehmet Kaması

Fotoğraf: Ahmet Durmuş/ Murat Zok

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

tavuk kümesi yapıyorsunuz hem çirkin göröntü hem işe yaramaz tarihe uygun duvar örülmeli sizin yapacagınız işe .......................

SIRADAKİ HABER