Aksu`dan 11 Nisan Kurtuluş Mesajı

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, tarihin sıfır noktası olan bu şehir, türkülere beste olan kahramanlık Destanının yazıldığı şehirdir dedi.

Aksu`dan 11 Nisan Kurtuluş Mesajı

11 Nisan Urfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü. 99. Yılını geride bırakan Kahramanlık destanı, bu yılda coşkuyla hatırlanmakta ve kutlanmaktadır diyen Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, şunları söyledi;

“Şanlı Urfa’mızın, düşman işgalinden kurtuluşunun 1 yılını daha geride bıraktık. 99 yıl önce bugün, Urfa halkının göstermiş olduğu azimli kararlılık, Fransız ordusunu topyekûn şehirden temizlemiştir. Hiç kimseden yardım almayarak verilen mücadelede galip gelen taraftır Urfa halkı. Şanlı ecdadın 12’lerin temsil ettiği Urfa halkının şahlanışı dillere destandır. Günümüzde Urfa sıra gecelerinde türkülere beste olan Kahramanlık hikâyesi bugün daha da mutlu bir şekilde dile getirilmektedir. ‘Yaşasın Urfalılar teslim olmadı’ gibi türkülerin dilimizde döndüğü kelimeler, Urfa halkının bizlere yaşattığı gerçek bir duygudur. Bu nedenle Şanlıurfa’nın 11 Nisan Düşman İşgalinden Kurtuluş’unun 99 yılını kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER