Akrabaların 250 yıllık Hasreti Bitti

 Siverek karacadağ bölgesinde yaşayan Şeyhanlı aşiretine bağlı Ataer ailesi 250 yıl önce izlerini kaybettikleri akrabalarını buldu.

Akrabaların 250 yıllık Hasreti Bitti

Siverek karacadağ bölgesinde yaşayan şeyhanlı aşiretine bağlı Ataer ailesi 250 yıl önce izlerini kaybetikleri akrabalarına ulaştı. Edinilen bilgiye göre aile büyüklerinin kendinden sonraki nesillere aktarıp haklarında konuştukları uzun yıllar önce göç eden akrabalarının yıllarca izini süren ataer ailesi 250 yıl sonra akrabalarının izine ulaştı. 

İzini sürdükleri akrabalarına Diyarbakırın Tellikaya ( Kankırt ) köyünde ulaşan Ataer ailesi bulduğu akrabalarının büyüklerinin de Karacadağ bölgesinden buraya göç ettiklerini anlatığını araştırmalar sonucu akraba olduklarını teyitleştirdi. 

Ailenin ileri gelenlerinde Birgeni köyü muhtarı yaptığı açıklamada, Kaybettiğimiz akrabalarımızı bulmanın sevincini yaşıyoruz Bulduğumuz akrabalarımızı kaybetmemek yakınlaşmak için bir kavuşma töreni düzenledik. Kısmet olursa yakınlaşmak ve pekişmek adına aileler arasında kirvelikler ve evlilikler yapıp uzun yıllar sonra yakınlaşmayı düşünüyoruz diye açıklamada bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
UMUT
UMUT - 10 ay Önce

HERKES GİDER MERSİNE BİZ GİDERİZ TERSİNE .BİR DÖNEM AVRUPADA FEODAL DÖNEM VARDI.

SIRADAKİ HABER