Akçakale'de Mehmetçik ve ÖSO' ya Sevgi Seli

Türkiye'nin terör örgütü PKK bağlantılı YPG güçlerinin kontrolündeki Suriye’nin kuzeydoğusuna düzenlediği Barış Pınarı hareketi kapsamında Azez ve El Bab'dan yola çıkan Özgür Suriye Ordusu birlikleri Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine ulaştı. TSK ve ÖSO'nun Akçakale'ye gelişi ilçede sevinç gösterileri ile karşılandı.

Akçakale'de Mehmetçik ve ÖSO' ya Sevgi Seli

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye’de terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği Barış pınarı hareketinde Akçakale'ye ağır silahlar eşliğinde gelen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ilçede sevinç gösterileri ile karşılandı. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Türk Silahlı Kuvvetleri eşlik etti.

Akçakale ilçesine ulaşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve ilçe halkı da konvoyun geçişi sırasında sevgi gösterilerinde bulundu. Askeri taşıyan araçların önünü kesere sevgi gösterilerinde bulundu. Burada ‘En büyük asker bizim asker’ sloganları atan vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Özgür Suriye Ordusuna moral verdi.

Dün başlayan Barış pınar hareketinde Türk silahlı kuvvetleri İki köyü ele geçirdi. Asker Ele geçirdiği köylerde Türk bayrağını dikti.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Türk silahlı kuvvetleri Barış Pınarı Harekatı kapsamında sınır hattı ve Suriye'de görevlendirileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
URFALI
URFALI - 7 gün Önce

Bizde şanlıurfalı olarak ŞANIMIZA yakışır bir şekilde şanlı ordumuza destek için niçin şehrimizi ay yıldızlı bayraklarla donatmıyoruz.Yetkilerimiz ve Şanlıurfalı medya kuruluşlarımız öncülük etse ŞANLIURFALILAR hemen karşılık verir.Çünkü ORDUMUZUN Harekatı bizim MİLLİ BAYRAMIMIZDIR. bilgilerinize

urfalı
urfalı - 7 gün Önce

haydi urfalılar BAYRAK ASMA KAMPANYASINA

SIRADAKİ HABER