Akçakale Belediyesi Okulları Yeni Eğitim Yılına Hazırlıyor

Birleşmiş Milletler Göç ajansı UN Migration Agency - IOM işbirliğiyle okulların tadilatını gerçekleştiriyor.

Sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında eğitime her fırsatta destek olan Akçakale Belediyesi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öncesi Cumhuriyet İlkokulu ile İbn-i Sina İlkokulu’nun eksiklerini gidermek için çalışma başlattı.

2013’ten beri Türkiye’de eğitim, geçim kaynakları, koruma ve temel ihtiyaçlar alanında faaliyetler yürüten uluslararası sivil toplum kuruluşu Birleşmiş Milletler Göç ajansı  UN Migration Agency - IOM  işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında öncelikle Cumhuriyet İlkokulu’nun tadilatı gerçekleştirildi. Buradaki işlerin tamamlanmasının ardından İbn-i Sina İlkokulu’nun tadilatına başlandı. Çalışmalar kapsamında, okulun kapı, pencere, lavabo ve zemin fayansları elden geçirilirken, bahçe betonu, bahçe düzenlemesi ile iç ve dış boyası yapılıyor.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, geleceğin teminatı çocukların eğitimine yönelik her türlü projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Gerek yerel gerekse uluslararası sivil toplum kuruluşlarının ilçenin menfaatine olacak projelerine her zaman destek olduklarını belirten Ayhan, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. O yüzden yerel yönetimlerin de eğitime güçleri ölçüsünde destek vermeleri gerektiğine inanıyoruz. Bunun için ülkemizin yarınlarını şekillendirecek olan çocuklarımıza yönelik projelerin içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER