Akçakale Belediye Başkanına Silahlı Saldırı

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhekim Ayhan’ın aracına silahlı saldırı yapıldı.

Şanlıurfa’nın Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın da içerisinde bulunduğu makam aracına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda şans eseri yaralanan olmadı. Akçakale ilçe merkezinde Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın zırhlı makam aracı hareket halindeyken kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun namlulu ve pompalı tüfeklerle ateş açıldı.

Saldırıda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, araçta hasar oluştu.

Ayhan saldırı sonrası belediyeye geçerken, özel harekât polislerinin de sevk edildiği olay yerinde kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

AK Partili Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın makam aracına, 20 Ekim 2015 tarihinde, Şanlıurfa kent merkezinde taşlı saldırı düzenlenmiş, olayda yaralan olmamış, araçta hasar oluşmuştu.

Saldırının Sebebi Belli Olmayaya Başladı 

İddialara göre olayın perde arkası ise Akçakale Belediyesinin bazı arazilerin satılması işlemi ile ilgili mülkiyet sahiplerine bulunan arazilerin yerine park ve caminin yapılacağı söylenmesine rağmen arazi sahiplerinin zorluk çıkardıkları ve tüm uyarılara rağmen adım atmayan mülkiyet sahiplerin için başlatılan yıkım çalışmaları kapsamında Akçakale Belediyesine bağlı ekipleri bu sabah yıkım için gittikleri sırada mülkiyet sahipleri tarafından saldırıya uğradıkları ve iki kişinin yaralandığı yaralananların ise Akçakale Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı belirlendi.

Mülkiyet sahipleri saha sonra başkan Ayhan’ın aracını takip ederek pompalı tüfek ile taradı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
erol
erol - 11 ay Önce

geçmiiş olsun...

İsmail
İsmail - 11 ay Önce

Başkan acaba kendi veya yakin akrabalarına ait arazilerin kaç tanesine cami ve yeşil alan olması için onay vermiştir.

SIRADAKİ HABER