Ak Parti’den Şanlıurfa’ya Özel Çalışma

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda yerel seçimler ele alındı.

Ak Parti’den Şanlıurfa’ya Özel Çalışma

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı toplantıda ana kampanyanın dışında illere özel çalışmalar yapılması kararına varıldı.

Bu kapsamda Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu 81 il için 81 ayrı söylem geliştirilecek.

Toplantıda belediye başkanı adayı olmak isteyen il ve ilçe belediye başkanlarından kimin aday gösterileceği netleşti.

10-15 arasında il ve ilçe başkanının belediye başkan adayı gösterilmesi konusunda mutabık kalındı. AK Parti seçim kampanyasının startını Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim takvimi dikkate alarak ocak ayının ilk haftasında vermeyi planlıyor.

Kampanya, Başkan Erdoğan tarafından açıklanacak 10 maddelik yerel seçim manifestosu ile başlayacak. Manifestoda kentsel dönüşümden yeşil alana, mahalle bazlı imar planından Başkan Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği yatay mimariye kadar AK Parti'nin yeni dönem belediyecilik anlayışına vurgu yapılacak.

ADAYLIK BAŞVURULARI

AK Parti'de aday adaylığı başvurularının ise önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor. Adayların belirlenmesi için AK Parti Genel Merkezi'nde bir komisyon kurulacak. Adayların iki aşamalı bir elemeden geçmesi bekleniyor.

AK Parti, Şubat'ın ilk haftasına kadar gerek Belediye Başkan adaylarını gerekse Belediye Meclis üyesi adaylarını belirlemeyi sürdürecek.

Belediye başkan adaylarının ve belediye meclis üyesi adaylarının şubatta düzenlenecek bir toplantıyla Başkan Erdoğan tarafından tanıtılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 1 yıl Önce

Bence hiçbir özel çalışmaya gerek yoktur.Hangi isim gelirse seçilir Urfa da.Hatta şuan da Urfa daki neredeyse bütün belediye başkanlarından şikayet ediyoruz ya onlar bile aday gösterilse yine ezici bir farkla seçilirler. Çünkü bizim Antep gibi Manisa gibi Antalya gibi hizmete icraata göre oy verme kültürümüz hesap sorma gibi meziyettiniz yok 463 olur bu sefer 1063 bu kafayla

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Kesin urfada kaybedecek !!! Ne zaman bu ensar mühacir ayagindan vazgeçerse belki o zaman urfada başarili olur

urfalı
urfalı - 1 yıl Önce

suriyelileri başımıza bela edenlere birdana asla oy yok.

SIRADAKİ HABER