AK Parti’den Aday Gösterilmeyenler Başka Partilere mi Geçecek

AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan adaylarını açıklaması sonrası gözler aday gösterilmeyen mevcut başkanlar başka partilerden mi aday oluyor.

AK Parti’den Aday Gösterilmeyenler Başka Partilere mi Geçecek

Sabahın erken saatlerinde ilçe adaylarını açıklayan AK Parti böylelikle adaylık sürecine bitirmiş oldu. Sessiz sedasız bir şekilde adayların açıklanmasından sonra gözler bu sefer adaylık verilmeyen mevcut belediye başkanların ve isimleri sürekli ön planda olan diğer adaylara çevrildi.

Atilla her türlü seçime giriyor

Öyle ki uzun bir dönem HDP’nin elinde olan ve Menderes Atilla’nın AK Parti’den aday olmasıyla HDP’den alınan Ceylanpınar’da Menderes Atilla’nın üzeri çizilirken, ilçe adaylarının açıklanmasından sonra yaptığı açıklama ile ya başka partiden veya bağımsız olarak seçimlere gireceklerini belirtti.  

Saadet Partisinden mi aday olacaklar

Karaköprü’de ismi sürekli ön planda tutulan Sabri Yetim, Akçakale’de aday gösterilmeyen mevcut başkan İbrahim Ayhan’ında başka partiden tekrardan seçime gireceği tahmin ediliyor. Özellikle iki ismin Saadet Partisinden aday olup seçime girmesi daha büyük bir olasılık. Hata bu isimlerin parti yetkilileri ile görüşme halinde olduğu ve ilçe adaylarının açıklanmamasından önce bile bir araya gelip görüştükleri de iddia edildi.

AK Parti oyları bölünecek mi?

Peki, aday gösterilmeyen mevcut diğer başkanlar ne yapacak? Onlarda AK Parti’ye destek mi verecek yoksa başka partilere mi geçecek. Yaşanan bu durum AK Parti’ye olumsuz yansıyacağı apaçık ortada. Bu ilçelerde bahsedilen isimlerin başka partilerden aday olması demek AK Parti’nin bu ilçelerdeki mevcut oylarının bölünmesi demektir.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
betül
betül - 3 ay Önce

En guzel karar oldu salih ekinci ideal oldu kesin

Yahya aygün
Yahya aygün - 3 ay Önce

Mevkileri saltanat sananlar yanılır.

SIRADAKİ HABER