AK Parti’de Hata Çatı Adayına Yarar

Güneydoğu Televizyon Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci Ömer Kapaklı, “AK Parti tüm ilçelerde hata yapacak gibi. Yapması halinde çatı aday çıkar ve Büyükşehirde de iddialı duruma gelir.” Dedi.

AK Parti’de Hata Çatı Adayına Yarar

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bütün siyasi partililer, büyükşehir ve ilçe adaylarına yoğunluk göstermiş durumda. AK Parti’nin Büyükşehir adayı Zeynel Abidin Beyazgül olurken, gözler bu sefer muhalefet partilerin göstereceği çatı adaya çevrildi. Şanlıurfa’daki yerel seçimlerle ilgili görüşlerini sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştı. Kapaklı yaptığı paylaşımda, Urfa’da AK Partinin yapacağı en ufak bir hatanın çatı adayına yarayacağını ve AK Parti’nin kaybedebileceğinin altını çizdi.

Kapaklı, özellikle milletvekillerin bazı ilçeler üzerinde etkili olmak istediklerini ve kendi aralarında ittifak kurduğunu ve ilçe adayları belirlenmesi üzerinde söz sahibi olmak istediklerini de belirtti.

Gazeteci Ömer Kapaklı’nın sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlar şu şekilde;

‘Ben kişisel görüşümü belirtmek istedim’

“Uzun süredir siyasi twit atmıyorum. Beni gören herkes “Gelişmeleri yakından takip ediyorsun. Siyasi gözlemlerinizi yazar mısınız” diyorlar. Ben de sizinle buradan kişisel olarak gördüklerimi, duyduklarımı siyasi öngörülerimi paylaşmakta fayda görüyorum.” Dedi.

Ak Partili milletvekilleri ilçeler için ittifak kurmuş

“AK Partide bazı Milletvekilleri kendi arasında ittifak kurarak tüm ilçe adayları üzerinde görüşlerinin geçerli olmasını istiyorlar. Örneğin Ceylanpınar’da Menderes Atilla’nın yerine bir başkasını getirmek istiyorlar. Bozova’da Suphi Aksoy yerine bir başkasını getirmek istiyorlar.” Dedi.

‘Harran ve Akçakale Cumhur İttifakından dolayı takip ediliyor’

“Akçakale ve Harran’da Cumhur ittifakı nedeniyle durumu yakından takip ederken, Hilvan’da Aslan Ali Bayık’ın yerine bir başkasını getirmek istiyorlar. Siverek’e pek girmiyorlar. Çünkü orada Kasım Gülpınar Beyle karşı karşıya gelmek istemiyorlar.” Diye konuştu.

‘Merkez ilçeler en iştah ilçeler arasında yer alıyor’

“Viranşehir’de Mehmet Akyürek’in dışında kim olursa olsun düşüncesindeler. Suruç’la hiç ilgilenmiyorlar. Birecik be Halfeti’de ise “Acaba ne yapsak? Düşüncesindeler. Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ise en iştahlı ilçeler arasında yer alıyor.” Diye konuştu.

‘AK Parti ağırlıklı olarak merkez ilçelerden oy alıyor’

“2014 Yerel seçimde Ak Parti %61.7 (483 bin 221 oy) HDP : %30.5 (239 bin.154 oy) almıştı. 2002’den bu yana tüm seçim sonuçlarına bakın. AK Parti ağırlıklı olarak oyunu 3 Merkez İlçe Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü’den alıyor.” Şeklinde konuştu.

‘AK Parti’ye karşı Çatı Aday’

“Yani 3 Merkez ilçe örneğin Suruç, Halfeti, Viranşehir, Halfeti gibi olsa zaten “Urfa; AK Partinin kalesi” diyenler yanılmış olur. Dolayısıyla Urfa merkez yani 3 ilçe çok önemli. Soruyorlar: AK Partiye karşı çatı aday çıkar mı? Bağımsız harekâta HDP-CHP vs. destek verir mi?” şeklinde konuştu.

‘Çatı Aday Büyükşehir için iddialı duruma gelir’

“Soruya cevap veriyorum: AK Parti tüm ilçelerde hata yapacak gibi. Yapması halinde çatı aday çıkar ve Büyükşehirde de iddialı duruma gelir. Bir an için düşünün: Abdülhakim Ayhan, Mehmet Özyavuz, Aslan Ali Bayık ve diğer ilçelerden birçok isim bir başka partiden aday olursa...” ifadesini kullandı

“Hiç kimse demesin olur mu böyle şey.  Şu anda AK Partinin ilçe Belediye Başkanlarının birçoğu SP ya da başka partiden aday olmuş seçimi kazanmış ve Ak Partiye geçmiştir. Daha somutlaştıralım. Urfa’mıza güzel hizmetler yapan Sn. Nihat Çiftçi’de bağımsız kazanmış Ak Partiye geçmişti.” İfadesini kullandı.

Davul Zeynel beyde, Tokmak bizde olsun’

“Sn. Cumhurbaşkanı “Şanlıurfa Büyükşehir Adayımız Zeynel Abidin Beyazgül” demedi mi? İşin doğrusu Zeynel beyle istişare edip çalışma arkadaşlarının belirlenmesinde görüşünün alınması değil midir? Bazı vekiller şöyle düşünüyor: “Davul Zeynel beyde, Tokmak bizde olsun”

“Bazı Vekiller “Davul Zeynel beyde tokmak bizde” olsun deyip zorlama yapmaları Zeynel beyin seçimi kazanması halinde uyumsuzluğu düşünmüyorlar. Bize rağmen Zeynel Bey aday gösterildi o zaman elimizden geldiği kadar işi çıkmaza sürüklemenin mantığı var mı?”

Özetle; Özellikle çatı aday projesini yürütenler haklı olarak AK Parti adaylarının belirlenmesini bekliyor.  Görünen o ki AK parti aday noktasında yine hata yapacak ve aday gösterilmeyenler çatıda bir araya gelecektir.

İşin ilginç yanı AK Parti Başkan adayları açıklandığında kimse listeyi yaptığını üstlenmeyecek son milletvekili seçimleri listesinde olduğu gibi liste cami avlusundaki çocuk gibi ortada kalacaktır.

Sn. Takipçiler.. Evet, uzun süredir twit atmıyordum. Bu memleketin neyi için yazayım. Deve misali her şey. Aslında yazacak o kadar şey var ki bazen susarak, yazmayarak tepkimi ortaya koymaya çalışıyorum. Ancak liste açıklanmadan bu görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Saygılar

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
kenne mıhe
kenne mıhe - 4 ay Önce

kapaklı kardaşım açıkça yaz işte cevheriye yarar
benim gönlümde yatan
cevheri bb bşk
bağçıvan eyyübiye
saraçoğlu haliliye
karaköprüyede gerçek bir urfalı
babo bunu yayınlayın ha kenne mıhede gerçek urfalıdır ha

YANLIŞ MI?
YANLIŞ MI? - 4 ay Önce

CHP -İYİ PARTİ-SAADET PARTİSİ=SABAHATTİN CEVHERİ OZAMAN BAKIN NELER OLUR.....

fatma
fatma - 4 ay Önce

Kimse kura bakmasın akp ay yoktur umarim chp başarıyla kazanacaktır tüm halkı kayde alan tek partidir çünkü bizde oyumuzu ondan yana kullanacağız bizleri kayde almiyan partiye oy yok malesef

fatma
fatma - 4 ay Önce

Kimse kura bakmasın akp ay yoktur umarim chp başarıyla kazanacaktır tüm halkı kayde alan tek partidir çünkü bizde oyumuzu ondan yana kullanacağız bizleri kayde almiyan partiye oy yok malesef

canan
canan - 4 ay Önce

Zeynel abidin beyazgul boşa kendini yorma önce milleti kayde al bence sonra oy isteyin size oy yoktur

betulcan
betulcan - 4 ay Önce

Zeynel abidin geldi oy kaybı onun yüzünden çok olacak akp kaybedecektir kimse ona oy vermez bizde onun için yumuzu başka chp den kullanacağız

ali
ali - 4 ay Önce

menderes atilla dan alınsın tabi ne yaptı ki şimdiye kadar halkı kutuplaştırdı,insanların ekmeğiyle oynadı.Kusura bakmasınlar bütün ilçeler ve büyükşehir sınıfta kaldı.Hiç biri hizmet üretmiyor. OY yok size kusura bakmayın.Ha bu arada hilvan ilçeye benziyor mu yıllardır aynı kişi ama hizmet yok köyden farkı yok.

SIRADAKİ HABER