AK Parti’de Belediye Başkanı Aday Adaylığı İçin Başvuru Ücreti Belli Oldu

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız il binasında yaptığı açıklama ile 5 Kasımda belediye başkan aday adayı başvuruların başlayacağını söyledi.


 

Yerel seçimlerde aday adayı başvuruları başlıyor. 5 Kasım’da başlayacak başvuru süresi için açıklamalarda bulunan İl Başkanı Bahatti Yıldız, 3 Kasım 2002 tarihini Anadolu Hilalı olarak niteleyip aday adaylığı için yapılacak başvuruların genel merkez, il ve ilçe başkanlıklarından yapılabileceğini söyledi. Büyükşehir Belediye başkan aday adaylarından 10 bin TL başvuru ücreti alınacağını söyleyen Başkan Yıldız, ilçe başkanlıkları için ise nüfusa bağlı olarak alınacağını söyledi.

‘3 Kasım 2002 Anadolu ihtilalidir’

İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Ülkemizde normalleşmenin başladığı ekonomik verilerin hızlı bir şekilde dengelendiği bu günlerde artık önümüzdeki mart ayında yapılacak yerel seçim için hazırlıklarımızı daha da yoğunlaştırdık. Önümüzdeki süreçte yapılacak yerel seçimlerle ilgili partimizin seçim takvimini kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bunun öncesinde bilindiği üzere bundan 16 yıl önce ak parti kadroları cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde iktidara geldi. 3 Kasım 2002 Anadolu ihtilalidir. Haklı güçlülerin haksız güçlülere zaferidir. Anadolu’nun yiğit bir evladının milletin dirilişine umut ışığı olduğu devrimin tarihidir. Buradan iktidara gelmemizin 16. Yılını kutluyorum. Şimdi ise genel merkezimizin bizlerle paylaştığı seçim takvimini sizlere açıklıyorum. Öncelikle Ak parti Şanlıurfa il teşkilatı olarak parti yürütme kurulumuzca yaptığımız istişareler neticesinde başvuru kabul komisyonunu oluşturduk.” dedi.

5 Kasım 2018 pazartesi tarihiyle birlikte aday başvuru sürecimiz başlıyor.

1)Belediye başkanı Adaylık için

Başlangıç tarihi; 05.11.2018

Bitiş tarihi; 12.11.2018

Başvuru yerleri; Büyükşehir belediye başkanlığı adayları için genel merkez yâda il başkanlığımıza başvurabilirler. İlçe belediye başkanlığı adayları için ise ilçe başkanlıklarımıza başvurmaları gerekmektedir. Büyükşehir belediye başkanlığı aday adaylık aidatı 10.000 TL İlçe belediye başkanlığı için ise; Nüfusu 200 binden fazlası 3 ilçemiz için 3,000, Nüfusu 50-200 bin arası 8 ilçemiz için 2.500, Nüfusu 50 binden az ilçeler 2 ilçemiz için 1.500 TL.

2)Belediye ve il genel meclis üyelikleri için

Başlangıç tarihi; 05.11.2018

Bitiş tarihi; 03.12.2018

Başvuru yerleri; ilçe başkanlıklarımıza başvurabilirler

Büyükşehir belediye meclis üyeliği aday adaylığı aidatı 1.000

Bayanlar için 1/2si kadar yani 500 TL

Engelliler için ise ¼ kadar 250 TL’dir.

Adaylarımız aksecim.akparti.org.tr adresimizden ilgili seçim türüne ait formları E-BAŞVURU yöntemiyle doldurup adaylık ön başvuru sürecini gerçekleştireceklerdir. Adaylar bizzat ilgili teşkilata gidip doldurduğu formun çıktısını almaları gerekmektedir. Başvuru formları teşkilat kademelerince gelen evrak kayıt defterine kaydedilecek adaylık alındı belgesi imzalanıp mühürlenecektir.

Toplantımıza katılan bütün katılımcılara ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Şimdiden 2019 Mart yerel seçimlerimizin Şanlıurfa’mıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER