AK Parti Şanlıurfa’yı Gülpınar ve Fakıbaba Sırtlayacak

Dün itibarı ile bütün partilerin açıklanan milletvekili listeleri birçok anlamda şaşkınlık yaratırken AK Parti Şanlıurfa’da bu seçimde şehrin yükünü göğüsleyecek isimler Fakıbaba ve Kasım Gülpınar olacak görülüyor.

AK Parti Şanlıurfa’yı Gülpınar ve Fakıbaba Sırtlayacak

2015 genel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa’dan ilk sırada Faruk Çelik’i aday olarak göstermişti. Ama daha sonradan Şanlıurfalıların Faruk Çelik’e tepkiler göstermesi ve istememeleri ile birlikte Milletvekili Faruk Çelik’in Şanlıurfa’dan bir daha aday olmayacağını gündeme gelmişti. Seçimlerden önce ise Urfalılar ve siyasiler arasında sürekli gündem maddesi olan konu Urfa’da AK Parti’yi kimler göğüsleyecek. Yani Faruk Çelik’in yerini kim dolduracak deniliyordu. Dün itibarı ile açıklanan milletvekili listesinde belli oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba listenin başını çekerken birkaç dönemdir Şanlıurfa’da milletvekilliği yapan Mehmet Kasım Gülpınar ise ikinci sırada yer alarak Şanlıurfa’nın seçimlerde yükünü göğüsleyecek isimler olacak.

AK Parti’nin milletvekili listesi birçok partililer ve vatandaşlar da şaşkınlık yaratırken bir önceki dönemden Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan ve Mehmet Ali Cevheri hariç listede 10 yeni farklı sima mevcut. Yani önümüzdeki 2018 genel seçimlerinde ak Parti’de 10 yeni farklı isim ve sima ile AK Parti yoluna devam edecek. Açıklanan listede memnun olan var olmayanda var, ama görünen o ki AK Parti 24 Haziran seçimlerine en güçlü parti olarak girmek için Şanlıurfa’da yeni bir siyasi fikri getireceğine ve eskiden benimsenen birçok yolun değiştirileceği görülüyor.

Öte yandan özellikle Şanlıurfa’da muhalefet cephesinde listeler konusunda büyük umutlar vardı. Ama dün açıklanan CHP, MHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti ve HDP listelerinde pek beğenilmediği görüldü. Parti içinde bulunan yöneticiler ve seçmenlerin hazırlanan listeleri beğenmesi ve beklenen listelerden farklı birer listenin geldiği görüldü. Listelerde 1 ve 2. Sırayı büyük umutlarla bekleyen kişilerin hayal kırıklığına uğradığı da görüldü.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erzincanlı
Erzincanlı - 1 yıl Önce

Milli Aşireti'nden kimse yer almamış listede? Neden?

Urfalı
Urfalı - 1 yıl Önce

İnşAllah tefeci vekil kazanmasın 5 te dursun

Reşit
Reşit - 1 yıl Önce

İyi işte benim oyuma ihtiyaçları yok...

halk sesi
halk sesi - 1 yıl Önce

kolay gelsin, işleri ZOR.

NECDET
NECDET - 1 yıl Önce

FEKİBABA GİTSİN ÇALIŞSIN HELE BAKALIM YA KARDAŞIM FEKİNİN KAÇ OYU VARKİ BUNA URFAYI TESLİM EDİYORLAR ANLAYAMIYORIUM YA HEÇMİ ADAM KALMADI URFADA

Dr
Dr - 1 yıl Önce

Erzincanliya cevaben; milli asiretinden biri olmak zorunda mi? Birakin artik bu asiretciligi. Milletvekillerinin cogundan memnun olmadiginizi hep soylediniz, cogunu degistirmisler, gayet guzel olmus. Rabbim muvaffak eylesin

Erzincanlı
Erzincanlı @Dr - 1 yıl Önce

Ben cevabımı alamadım hala? Benim için önemli, Kendi aşiretimden birisi aday olmadıktan sonra neden oy vereyim?

ismail
ismail - 1 yıl Önce

gülpınar tamamda fakı makıbaba boş boş boş

SIRADAKİ HABER