AK Parti Şanlıurfa’ya Teşekkür Etti

16 Nisanda Yapılan referandum sonucunda Şanlıurfa’dan ‘evet’ sonucunun çıkmasının ardından Şanlıurfa Milletvekilleri ve Belediye Başkanları teşekkürde bulundu.

AK Parti Şanlıurfa’ya Teşekkür Etti

16 Nisanda yapılan tarihi kalk oylamasında Şanlıurfa 70.82’lik rekor bir ‘evet’ oyunu vererek yeni anayasa değişikliğini kabul etti. Özelikle Harran ilçesinde Türkiye rekorunun kırılması Şanlıurfa’da büyük bir sevinç yaşattı. Bu vesile ile AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında yapılan Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve Teşkilat üyeleri katılarak basın toplantısı yaptı.

FAKIBABA: ‘ŞANLIURFA BİR KEZ DAHA EN ÖNEMLİ GÖREVİNİ YAPTI’

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında Yapılan basın toplantısında konuşma yapan Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, bu sistemin faydalı olacağını söyledikten sonra ekledi, Fakıbaba “Bu sistemin Türkiye’ye faydalı olacağına yürekten inanamıyorum. Bütün vatandaşlarımız yürekten kutluyorum. ‘Hayır’ verenleri de ‘evet’ verenleri de onlar bizim kardeşlerimiz. Bundan sonra bizim amacımız; herkesi kucaklayarak Türkiye’nin hak ettiği yere gelmesi konusunda, büyük çabalar harcamaktır. Ayrıca Şanlıurfalıları hemşerilerimi çok çok kutluyorum çünkü sonuçlara baktığımızda 1 Kasım ile 16 Nisan arasında tam 80 Bin oy farkı yapmış 64’ten 70.80’e çıkmışız. Bu Türkiye’de ender görülen şehirlerden birisidir. Şanlıurfa büyükşehir olaraktan önde, önemli bir yerde ayrıca Harran ve Akçakale’de yüzümüz güldü bütün ilçelerimizde müthiş artışlar oldu. Şanlıurfa bir ke daha en önemli görevini yaptı.” dedi

ÖZCAN: ‘SONUCU TARTIŞMAYACAĞIZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ’

Sivil toplum kuruluşlarında en az kendileri kadar çalıştığına değinen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan,  “Onların yaptığı bu çalışmalarda onlara da çok teşekkür ediyorum. Bizler hak dava uğruna görevler alan sayın cumhurbaşkanı yanında bulunan gerek teşkilatımız gerek milletvekili arkadaşlarımız başta bakanımız olmak özere, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımıza teşekkür ederiz. Biz büyük bir aileyiz bu başarı milletin ve bizlerin başarısıdır. Bizim burada yapacağımız tek şey bundan sonra milleti ayrıştırmamak ‘hayır’cı Evet’çi diye. Bir beraberlik içerisinde bu kentin huzur kenti kalması için elimizden gelen her görevi ve sorumluğu yerine getirmek zorundayız. Bundan sonra sonucu tartışmayacağız işimize bakacağız”  diye açıklamalarda bulundu.

BEYEAZGÜL: ‘ŞANLIURFA HALKINA DAHA FAZLA HİZMET’

Yapılan basın toplantısında konuşan Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül şu ifadeleri kullandı:

“Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Tüm bu kurumlarla birlikte çok güzel bir ekip çalışması yaptığımız Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yine seçimin görünmez kahramanları Muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarına da, Kanaat önderlerimize teşekkür ediyorum. Başarı sıralamasında Şanlıurfa’yı ilklere taşıyan Türkiye’nin en büyük mitinglerinden birini gerçekleştiren Şanlıurfa her türlü takdir ve teşekküre en fazla layıktır. Tevazu içinde Şanlıurfa halkına daha fazla hizmet etme sorumluluğumuz daha da artmıştır. Şanlıurfa’nın sorunlarını biliyoruz. Yine halkımızın sorunlarını biliyoruz, bundan böyle aynı ekip ruhu ile sorunların çözümüne odaklanacağız. Bu arada bu seçim esnasında bizleri yalnız bırakmayan Basın mensuplarına Teşekkür ediyorum”

CEVHERİ: ’TÜRKİYE’NİN 150 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU’

Çok önemli bir süreçten geçtiklerini aktaran Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri Şanlıurfa Halkına teşekkür etti ve ekledi, Cevheri: “Çok önemli bir süreçten geçtik, yoğun bir çalışmaydı. Neticede evet olması çok güzel oldu. Kazananın başta Şanlıurfa olması kazanan Türkiye olmuştur. Türkiye’nin 150 yıllık hayali gerçek oldu. 150 yıldır özelikle Osmanlı olmak özere devletimiz parçalayıp bölmek isteyen zihniyet bu gün kaybetmiştir. Türkiye artık istikrarsızlık koalisyon dönemini kapatmıştır. Bundan sonra siyaseten sağlam şekilde önümüze bırakarak hizmetlerimize devam edeceğiz”

ÇİFTÇİ: ŞANLIURFA TÜRKİYE ORTALAMASINA BÜYÜK KATKIDA BULUNMUŞTUR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de ‘evet’ oylarının oranı sıralamasında ilk 4’e girdiğini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi : “Şanlıurfa bir kere devletini milletinin ferdi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmuştur. Bölge siyaseti anlamında Güneydoğu’da çok önemli bir destek vermiştir büyükşehirler içerisinde, 4’üncü olmamız Şanlıurfalı hemşerilerimizin beraberlik güven duygusunda olmuştur. Türkiye’de dereceye giren Harran ve Akçakale Şanlıurfa için guru verici bir olaydır. Şanlıurfa Türkiye ortalamasına büyük katkıda bulunmuştur. Şanlıurfalı vatandaşımıza canı günlüden teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

urfa her zaman üzerine düşeni fazlasıyla yapıyorda sizler ne zaman üzerinize düşeni yapacaksınız...

Urfalı
Urfalı - 3 yıl Önce

Urfalılar üzerine düşeni yaptı evet dedi sıra sizde kapanan hastane tıp merkezlerimizi geri istiyoruz sizde evet deyin

SIRADAKİ HABER