Ağustos Ayın Sıcağında Urfa’da Su Rezaleti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  Şuski  Genel  müdürlüğü vatandaşları  perişan etti. 3 gündür suların akmadığı şehirde, vatandaşlar isyan etti.

Şanlıurfa’da yaşanan susuzluk krizi birçok vatandaşı isyan ettirdi. Ağustos sıcağında dört gündür uygulanan su kesintisi sebebiyle isyan eden vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine  tepki gösterdi. Vatandaşlar, ihtiyaçlarını tankerlerden temin ederken, Şanlıurfa’da  yaşanan görüntüler 1994 öncesini hatırlattı. Haliliye ilçesinde içme suyunu sağlayan ana borunun değişmesinden dolayı Bağlarbaşı, Devteşti, Ahmet Yesevi, Süleymaniye, Mehmetçik ve birçok mahallede su kesintileri devam ediyor.

Suların kesilmeden önce herhangi bir duyuruda bulunmadığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ 3 gündür  suları kesmiş durumda. ŞUSKİ çalışmanın ne kadar süreceğini, suyu tekrar ne zaman bırakacağı konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Su kesintisine hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, ihtiyaçlarını belediyelere ait su tankerlerinden karşılamaya çalışıyor.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

Suların kesilmeden önce herhangi bir duyuruda bulunmadığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ŞUSKİ 3 gündür suları kesmiş durumda. Ana su borunun çalışması ne kadar süreceğini, suyu tekrar ne zaman bırakacağı konusunda yetkililer herhangi bir açıklamada bulunmadı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 hafta Önce

insanlar neye müstehaklar ise öyle yönetilirler.

ıyıdır
ıyıdır - 4 hafta Önce

oy vermeye devammm

SIRADAKİ HABER