Acımasızca Gasp Edilmişti, Günler Sonra Konuştu: Fakirliğin Gözü Kör Olsun

Ali Bulut, yaklaşık bir ay önce çalışmak için gittiği Adana'da gasp edilmiş ve acımasızca dövülmüştü. Bulut'un kanlar içindeki fotoğrafları sosyal medyada yayımlandığında herkes isyan etmişti. Bulut, günler sonra konuştu.

Acımasızca Gasp Edilmişti, Günler Sonra Konuştu: Fakirliğin Gözü Kör Olsun

Acımasızca gasp edilmişti, günler sonra konuştu: Fakirliğin gözü kör olsun diyerek  Bulut şunları söyledi: “Okuryazarlığım, hiçbir sosyal güvencem, Türkçem de yok. 5 çocuğum gibi eşim Belkıs da mevsimlik işçi. Çocukların hepsi evli ve kendi geçimlerinin derdinde. Fakirliğin gözü kör olsun. Yoksa ne işim vardı karpuz tarlalarında. Mecburum çalışmaya.”

Yılan, akrep ve kızgın güneşten ekmek parası
Acımasızca gasp edilmişti, günler sonra konuştu: Fakirliğin gözü kör olsun Ali Bulut, ilerlemiş yaşına rağmen son 15 yıldır karpuz tarlası bekçiliği yaptığı Adana’ya bu nedenle gitmiş. Karpuz ekiminin yapıldığı 10 Mart’tan 19 Temmuz’a kadar kızgın güneş altında, yılan ve akreplerin içinde 110 dönümlük karpuz tarlasını beklemiş. 

Geceleri sazdan yapılan ‘hayma’ adı verilen gölgelikte uyumuş. Banyo yapmak için portakal bahçelerine gitmiş. “Boruyu açıp suyu bırakıyorlardı. Ne yapayım, başka nasıl yıkanayım?” Giysileri kirlendiğinde de yakındaki köye gitmiş. “Rastgele kapı çalıyor, üstümü yıkar mısınız, diyordum. Sağ olsunlar yıkayıp ütüleyip veriyorlardı” diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER