69 Milyonluk Proje Çöp Mü Oldu?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşımı kolaylaştırmak için 69 milyonluk yatırımla toplu taşıma sistemine katılması planlanan Trambüs, devreye girmeden firmasına iade mi ediliyor.

Dönemin Belediye Başkanı Nihat Çifti’nin 05,06.2017 tarihinde sözleşmesi imzalanan 09.06.2017 tarihinde işe başlaması yapılan ve 08.06.2018 tarihinde bitirilmesi gereken ve yaklaşık 82.570.075,2 TL ( 69.974.640.00 TL+ KDV) keşif bedelli Trambüs projesi tabelada belirtilen tarihin geçmesine rağmen henüz ortada olmayışı Şanlıurfa’da birçok vatandaşların tepkisine ve kafalarda soru işaretlerin oluşmasına neden olmuştu.

TRAMBÜSLER İADE Mİ EDİLDİ?

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Zeynel Abidin Beyazgül’ün trambüs projesinin gerçekleştirmesi beklenirken trambüsün tıra bindirilerek götürülmesi trambüs firmasına iade mi edildiği sorusunu akıllara getirdi.

Urfanatik Whatsapp Haber ihbar hattına gönderdikleri fotoğraflarla isyan eden vatandaşlar projenin iptal edildiyse 69 milyonun nereye gittiğini ve çöp mü olduğunu merak ediyor. Vatandaşlar konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekliyor.

TRAMBÜS PROJESİ

Yaklaşık 69 milyon TL yatırımla 4 etaptan oluşan projenin ilk etabı, 7 bin 736 metre uzunluğundaki toplu taşıma merkezinden müzeler bölgesine ulaşım olarak planlandı. 2. Etabı toplu başıma merkezinden Karaköprü’ye, 3. Etabı toplu taşıma merkezinden Eyyübiye Devlet Hastanesine ve 4. Etabı ise toplu taşıma merkezinden Harran Üniversitesi Osman Bey kampüsü arasında raylı sistemle ulaşım ağı olarak planlanan Trambüs projesindeki araçların uzunluğu 25 metre.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 00:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
proje yaparken yaninizda mühendis bulundurun
proje yaparken yaninizda mühendis bulundurun - 2 hafta Önce

proje yaparken yaninizda hesap kitap bilen birileri olsun. Belediyeye akrabalarinizi dolduracaginiza tecrübeli bir sehir plancisi ise alin.

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 hafta Önce

İş becerisinde amatör, malı götürmede profesyonel.

Urfalım
Urfalım - 2 hafta Önce

Hakkımız haram olsun Nihat çiftçiye paraları gömdü gitti ahiretinde var bu işin ölelimde görelim

Hakan
Hakan - 2 hafta Önce

Yanlış harcanan paraların cezası yanlış harcayana kesilmedikçe, bu işlerin önü zor alınır.Eğer çöp olduysa parayı boşa harcayan ekibe getir bakayım 69 milyonu demek lazım.

urfalı
urfalı - 2 hafta Önce

adam gölpınardaki bağının bekçisinin girişini bile şuskiden yapmıştı

cemal h
cemal h - 2 hafta Önce

çöp olmadı.yasal yollardan birilerinin cebi dolduruldu

ali
ali - 2 hafta Önce

YANLIZ YORUM YAPARKEN TARAFLI OLMAYALIM BU PROJE ZEYNEL ABİDİN BEYAZĞÜL'E AİT BİR PROJE DEĞİL NİHAT ÇİFTÇİ ZAMANINDA YAPILMIŞ BİR ŞEYLER YAPIYOR GÖRÜNMEK İÇİN YAPILMIŞ BİR PROJE HARCANAN PARANIN KUŞ OLUP UÇTUĞU VE BELEDİYENİN KASASINDA ÇIKMIŞ OLAN BU PARALARIN VEBALİNİ NASIL VERECEKLER ONUNDA HESABINI KENDİLERİ YAPSINLAR

Gelen gideni aratır.
Gelen gideni aratır. - 2 hafta Önce

Zeynelabidin beyazgül şanlıurfayı yönetecek kapasitede biri değil.nihat çiftçiyi gibi bir başkanı şanlıurfa çok arayacaktır.

Urfalı zaza
Urfalı zaza @Gelen gideni aratır. - 2 hafta Önce

La dı get.


SIRADAKİ HABER