600 Yetim Çocuk İftar Programında Bir Araya Getirildi

Şanlıurfa Günyüzü Derneği ile Çölyak Derneği’n hayırseverlerin yardımı ile ortaklaşa düzenledikleri iftar programında 600 yetim çocuk ve aileleri bir araya geldi.

Günyüzü Derneği ile Çölyak Derneği’nin her yıl ramazan ayın da geleneksel olarak düzenledikleri iftar programı bu yılda yapıldı. Hayırseverlerin desteği ile 600 yetim çocuk ve aileleri bir araya geldi. Yenişehir Çamlıkta düzenlenen iftar programına yetim çocukları ve ailelerin yanı sıra İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Osman Gerem’de katıldı. İftar yemeğinden önce hayırsever oyuncakçı sayesinde yetim çocuklarına oyuncak hediyelerde dağıtıldı. Ardından programın iftar yemeği ile devam etti. Son olaraktan yine hayırseverlerin desteği ve yardımı ile yetim çocuklara maddi destekte bulunuldu.

‘Her yıl 600 yetim çocuğa iftar yemeği veriyoruz’

Düzenlenen program hakkında konuşan Günyüzü Dernek Başkanı Veysel Toprak, “Biz her yetim ve ailelerine yapmış olduğumuz iftar yemeği için burada toplanmış bulunmaktayız. Her yıl Urfa’mızda yetim, muhacir, Suriye ve Urfa’da bulunan yetim çocuklarımıza ve ailelerine hayır sahiplerimizin vasıtasıyla 600 yetim çocuğumuza yemek veriyoruz. Burada onlara hem sevgimizi onların o masumiyetini bir nebze olsun gidermek, bayram üzeri de olsa onları sevindirmek adına derneğimizin gönül arkadaşları ve özellikle hayırsever arkadaşlarımızın, burayı tahsis eden yemeği karşılayan hayırsever kardeşlerimiz ve ayrıyeten burada kendi elleri ile zekâtını veren hayırsever kardeşlerimizin desteği ile bugün burada mazlum insanları sevindirdik. Biz tüm emeği olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Dedi.

‘Hayırseverlerin tarafından maddi anlanmada destek olacaklar’

Veysel Toprak, “Yetim ailelerimizi buraya çağırdığımızda biz kendilerine kart verdik kart ellerinde buraya davetli olarak gelmiş oldular. Buraya gelen yetim çocuklarımıza hayırsever kardeşlerimizin sayesinde gelen oyuncuklarımıza da dağıttık. Ondan sonra iftar yemeği verildi, yemekten sonra ilahi dinletisi vardı, ayrıyeten birazdan da hayırseverlerin tarafından kendilerine maddi anlanmada destek olacaklar zekâtlarını verecekler. Bir nebze de olsa onları sevindirmiş olduk. Burada emeği geçen tüm hayırsever arkadaşlarımızdan Allah Razi olsun.” Diye konuştu.  

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliveli
Aliveli - 1 yıl Önce

Helal olsun size,sizinle ne kadar?gurur duysak azdır...

SIRADAKİ HABER