55. Kütüphaneler Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanmaya başlanan Kütüphaneler Haftasının 55. si bu yıl 25 Mart 2019 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında okuma oranını yaygınlaştırmak temasıyla kutlanmaya başlandı.

55. Kütüphaneler Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

 55. Kütüphane haftası dolayısıyla Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde haftayla ilgili etkinlik düzenlendi. Halk kütüphanesi Müdürü Ali Lale kütüphaneyle ilgili ilkokul öğrencilerine bilgi verdi.

Siverek halk kütüphanesi Müdürü Lale, Gazipaşa ilkokulunda düzenlediği etkinlikte” sıra dışı okur” isimli film gösteriminin ardından yaptığı konuşmada şunları kaydetti, "Kütüphane etkinleri kutlamaları kapsamında her yaş ve her seviyeden okuyucuya çağın gerektirdiği şekilde hizmet vermek gayreti içerisinde olmak, ayrıca kütüphanemizi tanımak, daha fazla okuyucuya ulaşabilmek için 25 Mart 2019- 31 Mart 2019 tarihleri arasını Kütüphane Haftası olarak kutlayacağız. Okuma ve yazma oranını geliştirmek, kitap okumayı daha yaygın hale getirmek amaçlarımız arasındadır, donanımlı bir gençliğin yetiştirilmesi için, her şeyden önce kesintisiz eğitimin sürdürülebilmesi için, okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması için çalışacağız, hafta boyunca ilçenin çeşitli okullarında etkinliklere devam edilecek” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER