44 Yıl Sonra Yeniden Bir Araya Geldiler

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1973 - 1974 yılında liseden mezun olan bir grup arkadaş, 44 yıl sonra tekrar aynı sıralarda buluştu.

44 Yıl Sonra Yeniden Bir Araya Geldiler

Diyarbakır’da özel bir hastanede çocuk doktorluğu yapan Sabih Dallı, ve Mehmet Cavlim  1974 yılında Siverek lisesinden mezun olan arkadaşlarına ulaşarak bir araya getirdi. Siverek ilçesinde 44 yıl aradan sonra ilk defa bir araya gelen 6 fen sınıfı öğrencilerine, o dönem öğretmenlik yapan öğretmenlerde katıldı.

Yeniden bir araya gelen arkadaşların eğitim gördükleri sınıfta aynı sıralara oturması üzerine o dönem sınıf başkanı olan Remzi Gerger yoklama aldı. Hayatta olmayanlar için Fatiha okunurken duygulu anlar yaşandı.

1974 yılında yaşanan anılarını anlatan öğretmen ve öğrencilere okulun şuandaki idarecileri ve öğretmenleri de katıldı.

6 fen sınıfının 44 yıl sonra yeniden bir araya gelmesiyle anıları tazelediklerini dile getiren Doktor Sabih Dallı, “Çok değerli öğretmenleri ve kıymetli öğrencileriyle birlikte bir Siverek gecesi tertipledik. Muhterem hocalarımızı öğretmenler günün de bizlerle beraber olmaları için kendilerini Siverek’e davet ettik. Bugün hem öğretmenler günü olması nedeniyle hem de 44 yıl sonra Siverek’te buluşmanın bize getirdiği bir hasret bir özlem bizleri bir araya getirdi. Bütün hocalarımıza bütün arkadaşlarımıza öğrenci arkadaşlarım adına hepsine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kendilerini Siverek ilçesinde misafir eden yönetici ve basın mensuplarını da unutmayan Dallı, buluşmanın unutulmaz olduğunu söyledi.

44 yıldan sonra bir araya gelen Öğretmen ve öğrenciler düzenlenen bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Öğretmen ve öğrencilere geçmişten bugüne Siverek adlı konferansı slayt eşliğinde Harran Üniversitesinde öğretim görevlisi Hüseyin Demirbağ yaparak çeşitli bilgiler verdi.

Grup daha sonra Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz tekneyle Takoran Vadisini gezdiler.

Öğrenciler 44 yıl aradan sonra Siverek anısına öğretmenlerine birer plaket armağan ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER