23 Nisanı İçin 10 Ülke ve 7 İlden Öğrenci Geldi

Şanlıurfa’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mekodonya, Suriye, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve 7 ilden gelen öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde çeşitli programlar düzenlendi. 23 Nisan’ın çocuk bayramı olması dolayısı ile yapılan programa öğrencilerin yoğunluğu oldukça fazla oldu. 23 Nisan kutlamaları için 10 ülke ve 7 ilden öğrenci Şanlıurfa'ya geldi.

Gerçekleştirilen programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ve Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, İl Milli Eğitim Müdürü şerefettin Turan yanı sıra çok sayıda öğrenci, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı.

23 Nisan etkinliği saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Kutlamalar ilkokul öğrencilerin hazırladıkları birbirinden eğlenceli program ve oyunlar sergilendi. Kutlamalarda Mekodonya, Suriye, Bosna Hersek, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gaziantep, Adıyaman ile Mardin ve 7 ilden gelen misafir öğrencilerde kendi yörelerine ait halk oyunları sahneledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan 23 Nisan Birliğimizin ve beraberliğimizin bu vesileyle devam ettiğini belirtti.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER