23 Nisan’da Babaları İçin Eyleme Katıldılar

TÜV-TÜRK'teki işlerinden çıkarıldıkları için 155 gündür eylemde olan işçilerin çocukları, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı “Babamın işine geri dönmesini istiyorum”, “Geleceğim için direnen babam kazanacak” dövizleri ile kutladı.

23 Nisan’da Babaları İçin Eyleme Katıldılar

Urfa ve ilçelerindeki araç muayene istasyonları işletmelerinde (TÜV-TÜRK) Nakliyat İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 18 işçinin istasyon önündeki eylemi 155 gündür aralıksız sürüyor. 2 Kasım 2018 tarihinden beridir işe geri alınmaları için eylem yapan işçiler, 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısı ile beraberlerinde getirdikleri çocukları ile istasyon önünde açıklama yaptı. İşçiler “Urfa Polçak’ta işçi kıyımına son sendika haktır engellenemez” pankartınını, çocukları ise “Babamın işine geri dönmesini istiyorum”, “Geleceğim için direnen babam kazanacak”, “23 Nisan kutlu olsun” dövizlerini taşıdı.

Açıklamayı işçilere destek için kente gelen Nakliyat-İş Eskişehir Anadolu Şube Örgütlenme Sekreteri Mehmet Ünver yaptı. Ekmek davasından başka davalarının olmadığını, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı arkadaşları ve çocukları ile eylem yerinde kutladıklarını söyleyen Ünver, "Burada bu çocuklar babalarıyla birlikte direniyorlar. Bizim Urfa halkından isteğimiz, bu mücadeleye kayıtsız kalmamaları, bu insanların yanında olmaları ve bu mücadeleyi herkese duyurmaları” dedi

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 2 ay Önce

zafer her zaman direnenlerindir!

SIRADAKİ HABER