23 Kilometre Yüzünden Liseli Öğrenciler Okula Gidemiyor!

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde bulunan kırsal mahallelerin okullara 23 kilometre mesafede olmasından dolayı ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından servis verilmediği iddia edilerek liseye giden öğrenciler okuldan mahrum kalıyorlar.

23 Kilometre Yüzünden Liseli Öğrenciler Okula Gidemiyor!

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Dişlik Kırsal Mahallesinde ikamet eden aileler çocuklarını okula gönderemiyor. Mahallenin okullara 23 kilometreden uzak olması nedeniyle ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından servis verilmediği iddia edildi. Liseye çağındaki öğrenciler servis olmadığı için bazen kendi imkânlarıyla bazen de okula gitmiyorlar.

Öğrenci Velisi Fuat Durap sesimizi duyurmak istiyoruz diyerek; ‘’ Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gittik, 23 km’den uzak mesafelere servis verilmeyeceğini, herkes kendi çaresinin başına baksın diyerek bu konuda yapacakları herhangi bir şeyin olmadığını söylediler. Bu konu da sesimizi duyurmak istiyoruz, çocuklarımızın eğitimine devam etmesini istiyoruz ve yetkililerin buna bir çözüm bulmasını rica ediyoruz’’ dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet durap
mehmet durap - 4 gün Önce

yeniyıl liselilere hayırlı gelmedi birecik mili etitim müdürlügü ödenek yok. diye köylerdeki lise öğrencikerinin bu sene taşima servisi verilemeyecegini velilerin başinin çaresine beksın diyor hangi ülkede büyle bir uygulama var bu uygulama sadece bizleremi mahsus anlamiş deyiliz yüzlerce cocuk dersbaşi yapamadı büyle devam ederse okulu birakmak zorunda kalacaklar büyle ayrımcilik büyle vijdansızlık daha gürülmedi devlet büyügüyüz. diyenlerden yardım bekliyoruz. ya insaf diyoruz

SIRADAKİ HABER