ŞANLIURFA VE TURİZM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan etmesinden sonra Şanlıurfa’ya adeta Turist yağmaya başladı. Otellerin yüzde yüzü dolarken esnafın da yüzü güldü.

Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı Turistler acaba memleketimizden memnun ayrıldılar mı!. Bence çoğu memnun ayrılmadığını aldığımız bilgiler bu yönde olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan tablo ise çok utanç verici bir olaydır.

Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı Turistleri esnaflarımızda yedikleri bir durum ciğer karşılığında 50 TL. tahsil edildiği ortaya çıktı.

Yav Allahtan korkun!. Bir dürün ciğer 50 TL mi. Bu yaptığını doğru değil birkaç kuruş fazla kazanayım diye Şanlıurfa’nın adını kirletemezsiniz?...Şanlıurfa Evliyalar diyarı ve Peygamberleri şehridir. Haksız yere kazanç yapanları yetkililer denetlemelidir.

Özellikle Köprü başından tutun ta Balıklıgöl’e kadar olan ciğercileri yetkililer özellikle gece denetlemelerini istiyorum.

TURİSTLER GEREKEN DEĞERİ VERMELİYİZ

Şanlıurfa’mıza elen yerli ve yabancı Turistler gereken ilgi ve alakayı çok güzel bir şekilde göstermemiz lazım. Çünkü gösterilen saygı ve değer memleket adına size fazlasıyla geri dönerek priminiz yükselir ve herkesin gözünde şanınız ve şerefiniz en üst seviyeye çıkar. Ama gelen Turistlere bir eşyanın fiyatını ikiye hesaplayarak göstermeleriniz size bir şey kazandırmaz ve üste çelik puan kaybeder ve memleketin adını düşürürsünüz. Çünkü biz Şanlı atalarımızın torunlarıyız…Şanlıurfa’mızın adını kimse karalamaya hakkı yoktur.  Her şey Şanlıurfa için!...

YORUM EKLE