ŞANLIURFA KİTAP FUARI

   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illerde düzenlenen kitap okuması etkinliğinin kazanılarak milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonu ödülleri aldılar.

   Şanlıurfa ili genelinde bulunan mesleki ve teknik Anadolu liselerde uygulanan erkinlik ile örgencilere kazandırılmak istenen kitap okumayı sevdirmek okuma alışkanlığı kazandırmak okuduğu kitabın anlama seviyesini göstermesi sağlamak, güven duygusunu geliştirmek sosyal ve kültürel alanda okulun temsil edebilme gibi amaçlar ile düzenlenmiş

   İlçelerde uygulanan sınavlarda ilk 5’e girmeyi başaran öğrenciler Karaköprü Yenişehir Halk Eğitim merkezinde 30 ekim Salı günü final sorularını cevaplayarak yarışmanın sonucunu belirlemiş oldular.

   Okullarda kitap okuma etkinliği sınav sonucunda ilk 5’e girmeyi başaran tüm örgencileri tebrik ederim

  1. Hafsa Bozkurt
  2. Famile Demir
  3. Cennet Tutmaz
  4. Rojbin Çerçi

   Şanlıurfa Genelinde kitap merakları çok eskilere dayanmaktadır. Haftalar boyunca bir kitabı Şanlıurfa’nın eski sinema önlerine konulan ücretle kitap okuma serüveni uzun sürmüştür.

   Kitap okuma sevdası Şanlıurfalı gençlerde çok büyük bir yer teşkil etmektedir. Bir sokak kahvelerinde kitap dolaplarıyla başlardı ve uzun serüvenli bir şekilde kitap severlerin hafızasına yeni bilgiler  doldurur.

  Şanlıurfa da bilinen kitap evlerinde en çok kitap bulunan Naci İpek kitap evi tüm insanların kitap aldığı aradığını bulabilirlerdi.

   Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 2 ulusal  arası kitap fuarı 23 kasım 2 kasım tarihleri arasında Şanlıurfa da başladı yeni ufuklara yeni dünyalara yolculuk yapmak insan değişimini en iyi şekilde sürdürebilmek için büyük şeylerle teşvik etmeliyiz.

   Şanlıurfa bulunan fuara tüm arkadaşlarımızı yönlendirelim iyi seyirler.

YORUM EKLE