ŞANLIURFA KADINLAR TÜRKİYE KUPASINA MÜTHIŞ BIR EV SAHİPLİĞİ YAPTI...

    Şanlıurfa büyük organizasyona ev sahipliği yaptı. Büyük organizasyonu Şanlıurfa’ya getirmek için yoğun çaba harcayan Şanlıurfa Basketbol il Temsilcisi Namık Kemal ERGÜVEN’e teşekkür ediyorum.

   Organizasyonun ilk gününde müthiş derbiye ev sahipliği yaptı Şanlıurfa ve çevre illerden gelen Basketbol severler  Şanlıurfa 11 Nisan Kapalı Spor salonuna akın ettiler. Yaklaşık 5.500 kişi ezeli rekabeti takip etti. Büyük derbi Şanlıurfa’da başka oldu. Işıl ALBEN, Birsel VARDARLI’ya müthiş ilgi vardı. Tribünler inanılmaz coşkulu sahada ise parkenin sultanlarının mücadelesi heyecanı arttırdı. İlk günün sonunda Fenerbahçe ezeli rakibini mağlup etmeyi başarırken, Galatasaray, Beşiktaş, Ormanspor ve Hatay Büyükşehir belediye rakiplerine boyun eğerek evlerine döndüler.

   Müsabakaların 2.gününde yarı final mücadelesi öncesind3 Harran üniversitesinde söyleyişi düzenlendi. Söyleyişte Türkiye Basketbol Federasyonu CEO su Ömer ONAN, Murat ÖZYER Milliyet gazetesi ve Fanatik Gazetesi spor yazarları öğrencilere müthiş dakikalar yaşattılar.

   Basketbol eski İl temsilcisi İsmail MUTLU, Basketbol il Temsilcisi Namık Kemal ERGÜVEN ,Harran üniversitesi rektör yardımcısı Esra SİVEREKLI ve Harran üniversitesi Beden Eğitimi spor Fakültesi öğretim görevlisi Emine GÖZEN katıldı. Söyleyişi de Ömer ONAN dan güzel temennilerde bulunan Öğrenciler yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi.

   Söyleşinin ardından Yarı Final müsabakaları başladı. Taraftarlar tribünde yerlerini aldı ilk Finalist 33 maçta bileği bükülmeyen ÇUKUROVA’yı deviren BOTAŞ oldu. Büyük sürprize imza atan BOTAŞ spor Finaldeki rakibini beklemeye başladı. Fenerbahçe seyircinin desteğiyle parkede şahlanarak Mersin BB sini farklı mağlup ederek final biletini almayı başardı.

   Turnuvanın 3. günü boş geçerken takımlar Şanlıurfa'yı resmen keşfettiler. Harran ve Göbeklitepe’yi gezen takımlar resmen hayran kaldılar. gezi sonrasında Türkiye Basketbol Federasyonu Temsilcileri ve Takımlar Şanlıurfa’yı gezip gördükten sonra iyi ki kupanın son ayağını Şanlıurfa’da düzenlediklerini ve Şanlıurfa halkına hayran kaldıklarını ifade ettiler. Adim adım final gününe gelinirken akşam sıra gecesinde bir araya gelip gönüllerince eğlendiler.

   Final günü geldi çattı  Şanlıurfalı Basketbol severler yine tribünleri doldurmayı başararak 5000 kişi tribünde yerini aldı müthiş müsabaka başladı. Fenerbahçe müthiş savunma yaparak sonuca gitmeyi başararak 2018-2019 sezonunun Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu olmayı başardı.

   11 Nisan spor salonunu dolduran 5000 taraftarla beraber kupa sevincini beraber yasayan Fenerbahçeli Basketbolcular kupayı Şanlıurfa valimiz Abdullah Erin kaptan Birsel VARDARLI YA takdim etti ve Şampiyonluk coşkusunu taraftarlarla. Müthiş yaşadılar.   

   Organizasyonda emeği geçen başta Şanlıurfa valimiz Abdullah ERİN , Şanlıurfa Basketbol il Temsilcisi Namık Kemal ERGÜVEN, ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, HALİLİYE Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL,EYYUBİYE Belediye Başkanı Mehmet EKİNCİ ŞANLİURFA İL KÜLTÜR TURİZM müdürü, Şanlıurfa Gençlikspor Hizmetleri İl Müdürü İbrahim Alp, Şube Müdürü Murat ÖNEN, Murat BAĞIŞ ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü çalışanlarına Şanlıurfa İl Hakem kurulu Başkanı Hüseyin Çiftçi ve üyelerine masada kusursuz görevlerini yerine getiren Hakem ve Gönüllü arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Ayrıca turnuva boyunca bizlere destek olan ve hep işimizi kolaylaştıran  Gönülden yanımızda olan İsmail MUTLU hocama sonsuz teşekkürler...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 5 ay Önce

Bu arada organizasyonda emeği geçenlere tşk ediyorum. Herşey kusursuzdu... Urfa adına güzel bir reklam oldu ama bizdeki çekememezlik ve başarılı insanları engelleme duygusu en büyük engel.

YORUMCU
YORUMCU - 5 ay Önce

İMLA KURALLARINA DİKKAT LÜTFEN...