ŞANLIURFA ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

29 günlük sabrın sonunda bize ihsan edilen Ramazan Bayramını bayram gibi kutlamak ve 2019 yılı Göbeklitepe yılı dolasıyla yerli ve yabancı adına çifte bayram tadında bir bayram geçti.

Malumunuz 11 aydan bir gelen ramazan ayı ve hemen sonraki günde de bize ihsan edilen ramazan bayramını bundan birkaç gün önce kutladık. Kimileri Ramazan bayramı kutlamasını vefat eden anneleri, babaları, kardeşlerinin mezarlıklarını ziyaret ettiler. 11 aydan 1 oruç tutarak geçirdiğimiz başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan ramazan ayını çok şükür kasasız belasız bitirdik, kimilerimiz çalışarak oruç tutu zorlandı oruç tutu kimileri oruç tutamadı ama iyisi ile kötüsüyle ramazan ayı bitti.

Biz Şanlıurfalılar olarak bu bayramı çifte bayram olarak kutladık, ramazan bayramı ile 2019 yılı Göbeklitepe yılı dolasıyla çifte bayramı bu yıl yaşadık. Çoğunlukla her yıl sakin geçen ramazan ayı bu yıl Göbeklitepe yılı dolasıyla Şanlıurfa’da hareketlilik yaşandı. Göbeklitepe’den, Balıklıgöl, Halfeti, Türkiye’nin en büyük müzesi Şanlıurfa Arkeoloji müzesi, Harran, Viranşehir vs. tüm ilçede çifte bayram yaşandı. Bu tür çifte bayramları her yıl yaşamak adına Allah’a emanet olun saygılar.

YORUM EKLE