Vatandaşların Sağlık Talebi

FETÖ/Terör Örgütüne Yönelik gerçekleşen sağlık operasyonu kapsamında Kayyum atanan OSM hastanesinin Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olmasıyla birlikte personel eksikliği nedeniyle gerek vatandaşlar gerek ise mevcut personel zor durumda kalıyor.

Vatandaşların Sağlık Talebi

 3 Ayda bir çocuk doğumu oranına bakıldığında bir ilçe nüfusu kadar çocuk doğuran ve Yunanistan’ın 1 yıllık doğum oranına denk gelen Şanlıurfa’da sağlık alanında sorunlar büyüyor. Bazı sebepler ile kapatılan hastanelerin yeniden Devlet himayesinde açılması beklenen özel hastanelerin şimdiden ne olacağı merak konusu olurken, özellikle fiziki donanımına bakıldığında Eski adı OSM olan ek Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kadın doğum olması yönünde vatandaşlar tarafından büyük talep alınıyor.

 Mevcut Doğum Hastanesinin yetersiz olması ve fiziki yapının ise çok eski olması nedeniyle taşınacak olan Doğum Hastanesinin yeni Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesine taşınmasını isteyen vatandaşlar hem kent merkezinde olması hem de fiziki olarak donanıma sahip olmasıyla bunun her kesime faydası olacağını belirten vatandaşlar, yetkililere seslenerek çağrıda bulundular.

 Ek Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şuan 2 Çocuk, 2 Kadın Doğumcu olmak üzere bazı branşlarda hasta kabulü yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet hanif
mehmet hanif - 2 yıl Önce

personel Alımı varmı varsa nerden başvuru yapılacak

SIRADAKİ HABER