Urfa’da özel hastaneler işi fırsata çevirdi

Şanlıurfa’da çoğu özel hastanenin kapanmasıyla işi fırsata çevirmek isteyen hastaneler muayene ücretlerini yükseltti.

Urfa’da özel hastaneler işi fırsata çevirdi

Şanlıurfa’da hastanelerin kapanmasıyla yoğunluk yaşanan Hastaneler bu durumu fırsata çevirerek muayene ücretlerini yükseltti. Hastaneler 20 lira olan muayene ücretini 30 liraya çıkardı.

SAĞLIK SORUNU GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”

Şanlıurfa’da yaşanan sağlık sorunu her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Özel hastanelerin kapanmasıyla yoğunluğun arttığı hastaneler işi tamamıyla ticarete döktü. Hastanelerin bu tavrının yanlış olduğunu belirten vatandaşlar şehrin önde gelenlerine yüklendi. Aylardır yaşanan sorunlara değinen vatandaşlar; “ Şehirde aylardır sağlık sorunu yaşanıyor. Oylarımızla seçilmiş olarak göreve gelenler bu sorunları sadece izliyor. Çünkü onların Urfa’ya uğradığı yok. Ankara’da sağlık sorunu da yok. Elbet seçim bir daha yapılır” ifadelerini kullandı.

İYİ DOKTORLAR 40 LİRA

Şanlıurfa’daki özel hastanelerde görev yapan sevilen ve bilinen doktorların ücreti ise 2 kat arttı. Vatandaşlar özel hastanelere gittiğinde bilinen doktorların 40 lira, diğer doktorların muayene ücretinin ise 30 lira olduğunu görünce şok oldu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Raskoln
Raskoln - 3 yıl Önce

Urfalılara mustahaktır. çünkü F.Ç ye yağcılıktan başka bişey yapmıyorlar. kim nasıl urfadan rant saglarsa öyle devam eder nasıl olsa tepkisiz bir halk var karşılarında
Bu arada tebrik etmek lazım en azından haksızlığa karşı çıkan birileri var diye görüyorum

Mağdur :)
Mağdur :) - 3 yıl Önce

Bende bi vatandaş olarak aynı sorunla karşılaştım özel bi hastane ismide ÖZEL ŞANMET hastanesi, özel hastaneler tamemen kapanmadan önce 20 tl olan ücrek 30 tl yükseldi belli bi süre sonra gitigimiz doktorun ücreti 40 tl olduğunu görünce şaşırdık tabi talep çoğalınca doktora hemen 40 liraya yükseltiyorlar bu tamamen FISALÇILIK...

SIRADAKİ HABER