Urfa'da stajyerlere hayati ders

Stajyer Ögrencilere Temel Yaşam ve İleri Yaşam Desteği eğitimleri verildi.

Urfa'da stajyerlere hayati ders

Stajyer öğrencilerimize El Hijyeni, Atıklar, Atıkların Ayrıştırılması,  Temel Yaşam ve İleri Yaşam Desteği eğitimleri verildi.

Hastanemizde eğitim gören sağlık meslek lisesi stajyer öğrencilerine bilgi ve becerilerini arttırmaya yönelik eğitim verildi. Eğitim öncesinde konuşan Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Veli Fahri Pehlivan öğrencilerin görecekleri eğitimin önemine değinerek, bu eğitimler sayesinde sadece hastalara değil aynı zamanda kendi aile bireylerinin bile başına gelebilecek olaylarda çaresiz kalmamaları doğru ve yerinde bir müdahale ile üzücü bir sonucun önüne geçebilmelerine katkı sağlayacağını belirtti. Ardından söz alan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan Eroğlu bu eğitimlerin bir sonraki dönemde de devam ettirileceği, ayrıca bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerin geri dönüşleri referans alınarak bu geri dönüşlere göre eğitim sürecine yön vereceklerini belirtti.
Eğitimde Hastanede görevli Anestezi uzmanı tarafından manken üzerinde solunum, kalp masajı, suni solunum, cpr, hastanın hastaneye kadar taşınması, kullanılması gereken ilaçlar anlatıldı.
Hastanemizin konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Veli Fahri Pehlivan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan Eroğlu ve Yardımcısı Hayriye Öden, Eğitim Hemşireleri, stajyer öğrencilerden sorumlu hemşire, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER