Tabipler Odasında seçim heyecanı

Şanlıurfa’da Dönemin Başkanı Şahin Aksoy’un ölümünün ardından adeta pasif durumuna düşen Şanlıurfa Tabipler Odası, bugün seçime gitti. 2 liste halinde gerçekleşen seçimlerde Doktor Ömer Melik ve Doktor Eyyüp Şelli aday oldu.

 Bugün 81 ilde gerçekleşen Tabipler Odası seçimleri Şanlıurfa’da da yoğun katılım ile gerçekleşti. 2 liste halinde gidilen seçimlerde Doktor Ömer Melik ve Doktor Eyyüp Şelli aday oldu.

Yaklaşık 3 Bin Doktorun oy kullanması beklenen seçimlerde Doktorlar, Başkan seçmek için sandık başına giderken gerçekleşen seçim hakkında kısa bir konuşma yapan Birleşik Hekimler Platformundan Doktor Ömer Melik; “ Bugün Şanlıurfa ilimizde Tabip Odamızı 2 yıl yönetecek olan başta yöneticiler olmak üzere, tüm kurulları seçiyoruz. Demokratik Hekim Girişimi olarak Kapsayıcı ve kucaklayıcı bir liste hazırladık. Hekimlerden öğretim üyelerine, uzmanlardan aile hekimlerine kadar oluşan bir liste. Birikim ve deneyimimizle önümüzdeki 2 yılda aktif çalışır ve etkin bir tabip odası için beraberce çalışacağız. Herkese başarılar diliyorum, seçimin Demokratik şartla yapılması bizi çok memnun etti” dedi.

Tabipler Odası Başkanlığına aday olan bir diğer isim Doktor Eyyüp Şelli ise; “ Bugün Türkiye genelinde Türk Tabipler Birliğinin Tabip Odalar seçimi var. Bugün itibari ile Şanlıurfa Tabip Odasının sabah itibariyle seçimleri başlamıştır. Sağ olsun 2 Bin 644 ila 3 Bin arası doktorumuzun katılımı var seçimlere. Malum mesleğimiz her geçen gün hem iş itibariyle, hem yük itibariyle, hem doktorlarımıza şiddet itibariyle gerçekten ağır bir meslek. Bu mesleğe sahip çıkma adına, odamıza sahip çıkma adına bugün Doktor arkadaşlarımız bizleri yalnız bırakmadılar, herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2016, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER