Suriyeliler erkekliğe ilk adımı Urfa'da attı

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan ve Çadır kentte kalan sünnetsiz 425 çocuk, Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen tören ilk sünnet edilerek erkekliğe ilk adımları atıldı.

 Şanlıurfa Valiliği ve AFAD koordinesinde gerçekleşen törene Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Suruç AFAD Çadır kent Müdürü Mehmet Han Özdemir, çadır kent çalışanları ve Kobanili aileler katıldı.

Oldukça heyecanlı ve coşkulu gerçekleşen törende minik çocuklar sünnet olurken gözyaşlarına boğulurken aileler ise mutluluktan Türkiye Cumhuriyetine Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür etti.

Törende kısa bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük: Türkiye'de kaldığınız müddetçe değerli Kobanililer, sizin canınız, malınız, namusunuz bizim için mukaddestir ona el uzatanın elini kırarız. Değerli Kobanili kardeşlerim, bizim içinde bir de sizin yavrularınız ve evlatlarınız çok kıymetlidir. Onlar burada oldukları müddetçe onların eğitimi, sağlığı ve bunun dışındaki her türlü ihtiyaçları aynen kendi evlatlarımızın ihtiyaçları gibi olarak düşünüyoruz. Çadır kentimizdeki hastane, sağlık merkezleri, okullar hepsi sizin çocuklarınız için burada kaldığınız müddetçe mağdur olmaması içindir” diyerek duygularını dile getirdi. Yapılan protokol konuşmalarının ardından 425 çocuğun sünnet töreni gerçekleşirken Vali Küçük, sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfali
urfali - 4 yıl Önce

Bizden iyi yasiyorlar

SIRADAKİ HABER