Sağlık çalışanlarından protesto

Şanlıurfa’da özel hastanelerin yavaş yavaş kapanmasıyla birlikte hastanede çalışan sağlıkçılar işten çıkarılmaya başlarken bugünde özel URSU hastanesi çalışanları çatallı, tabldotlu eylem yaptı.

SGK İl binası önüne kadar sloganlar ile yürüyüş yapan sağlık çalışanları “Madalya değil iş istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 Şanlıurfa’da ilk olarak cemaate yakınlığı ile bilinen OSM hastanesinin SGK anlaşmasının iptal edilmesiyle birlikte, kentte birçok özel hastanenin daha SGK anlaşması iptal edildi. Son olarak URSU hastanesinin SGK anlaşmasının iptal edildiği açıklanmasının ardından hastane çalışanları eylem gerçekleştirdi. Çalıştıkları URSU hastanesinden SGK İl binasına kadar sloganlar atan sağlıkçılar çatal ve tabaklı eylem gerçekleştirdi. 

 SGK il binası önünde toplanan yüzlerce sağlıkçı burada da “ Madalya değil, iş istiyoruz, Urfa uyuma hastanene sahip çık” sloganları atarak işten çıkarılmak istemediklerini haykırdı.

 SGK il binası önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik sağlık çalışanları adına açıklama yapan sağlık çalışanı Murat Köseler, “TBMM Genel Kurulunda kentte verilen İstiklal Madalyası değil iş istiyoruz” diyerek şunları söyledi;

 “Bu yıl SGK kentte bulunan 49 özel hastane için hiçbir gerekçe göstermeden hizmet alımını durdurdu. Bunun üzerine bizler iş yapamaz hale geldik. Bizim hastanemizde çalışan 310 kişi mağdur oldu. Şanlıurfa genelinde ise sağlık sektöründe bulunan bin 600 kişi işsiz kaldı. Bizler açız biz sadece işimizi istiyoruz. Şanlıurfa’daki bu özel hastanelerin kapatılması yüzünden vatandaşlar ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu kapatılma kararları bölgeye yapılan bir darbedir. Bizim hiçbir örgüt ve cemaatle alakamız yoktur. Bizim bu sorunumu yetkililerin biran önce çözüm bulmasını istiyoruz. ”

 Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde açıklamayı yapan grup bir süre alkışlar eşliğinde slogan attıktan sonra SGK il binası önünden çalıştıkları URSU hastanesine kadar yolu trafiğe kapatarak slogan atıp yürüdüler.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma kaplantas
fatma kaplantas - 3 yıl Önce

Arkadaslarim adına çok üzüldüm yıllarca bir çoğunuzla beraber çalıştık umarım bir an önce sorun çözülür

Emine çiftci
Emine çiftci - 3 yıl Önce

Saglık alanında saglık hizmetini urfa halkina çok göruyorlar...yazık gunah insanlar buradan evine cocukların rızkını götürüyor zaten işsizlikten kırılıyorken ilimiz gunahtır yazıktır

ebazer ensar
ebazer ensar - 3 yıl Önce

Urfadaki butun hastaneler hak ediyo beter olsunlar insanlar acile gidiyodu onlarin adina devleti dolandiriyolardi

dilek tastan
dilek tastan - 3 yıl Önce

Sonuna kadar arkanlzdaylz umarlm aclllr eski ursu çalışanı olarak kimse işsiz kalmasln

SIRADAKİ HABER