Sağlık Bakanından Beklenen Açıklama Geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yaşanan şiddetin gereken hukuki gerekliliklerin yapılacağını söyledi.

Sağlık Bakanından Beklenen Açıklama Geldi

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir önceki gece yaşanan doktor şiddeti ile ilgili sağlık bakanlığında açıklamada bulundu. Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, yaşana olayın kendilerini çok üzdüklerini ve şiddetin önüne geçmek için gereken her türlü çalışmanın yapılacağı söyledi. Yaşanan şiddet olayı ile ilgili gereken her türlü teknik ve hukuki çalışmanın yapılacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde, “Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yaşanan şiddet olayı hepimizi derinden üzdü. Doktorumuz Bahaddin Ahmet Yalçın'ı arayıp geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Sağlık personeline uygulanan şiddetin önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Ömrünü eğitim ve hizmetle geçirmiş doktorlarımızın emekli maaşlarının makul bir düzeye yükseltilmesi için gereken teknik ve hukuki gereklilikleri en kısa zamanda hayata geçireceğiz.” Dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER