Özeller kapandı, Devlet doldu taştı

Şanlıurfa’da Özel Hastaneler artarda kapanmasının ardından vatandaşlar devlet hastanelerine akın etmeye başladı.

Özeller kapandı, Devlet doldu taştı

SGK anlaşmaları fesih edilmesinin ardından hastaneler teker teker kapatıldı. Hastanelerin kapatılmasının ardından vatandaşlar şifayı devlet hastanelerinde aramaya başladı. Özellikle 500 Yataklı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde adeta adım atılacak yer kalmadı.

1 DOKTOR 400 HASTAYA BAKIYOR

Akşam saatlerinde acilde Sarı, Kırmızı ve Yeşil odalarda tek doktor çalışıyor. Her bir odada ortalama 400-500 hasta muayene oluyor. Vatandaşlarda, çalışanlarda bu durumdan olumsuz etkileniyor.

BAŞTAN SAVMA İŞ YAPILIYOR İDDİASI

Hastanelerin yoğun olması nedeniyle hastalar, çalışanların baştan savma iş yaptığını iddia etti. İncime için muayene olan vatandaşa ağrı kesici jel yazıldı. Jelin karşılığına ise ağızdan alınacak ibaresi eklendi. Yaşanan sorunlar Urfalıların hayatının ne kadar değerli olduğunu gözler önüne serdi.

Vatandaşlar biran önce 700 yataklı Eyyübiye Hastanesinin açılmasını istiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
EYYUBİYE HASTANESİ Mİ?
EYYUBİYE HASTANESİ Mİ? - 3 yıl Önce

Milletvekili mahmut Kaçar, eyubiye hastanesinin açılması yerine sağlık kurumlarına kendi adamlarını yerleştirme derdinde. 500 yataklı hastane de sadece vatandaşlar mı perişan olmuş bu kimsenin umurunda değil bile... Kaçarın atadığı başhekim poliklinikleri yıkıp tekrar yapmakla meşgul, Koskoca hastanenin artı ikinci katında kışın sızan sular nedeniyle odalar küf kokuyor. Halbu ki çatı kapatılarak mutfak, yemekhane, toplantı salonu bu alana taşınılabilir. Fakat kimsenin umurunda değil.

KARANLIK TUVALETLER
KARANLIK TUVALETLER - 3 yıl Önce

Ulan bu Hastanenin idarecisi yok mu? teknik personeli yok mu tuvaletlerde ampul patlamış... değiştiren yok. ilgili yerlere soruyoruz. Ampul elimizde yok diyorlar. bu nasıl hastane bu nasıl yöneticiler zifiri karanlıkta tuvaletlerde göz gözü görmüyor.

SIRADAKİ HABER